Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Fushë Krujë.

Sipas njoftimit të policisë, një automjet me drejtues shtetasin Sh. K., 65-vjeç., ka goditur motomjetin me drejtues shtetasin B. Ll., 70-vjeç i cili udhëtonte me bashkëshorten shtetasen R. Ll., 68-vjeçe.

Të plagosurit janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

NJOFTIMI I POLICISË:

Fushë Krujë/informacion paraprak

Më datë 01.12.2021., rreth orës 12:20 në Fushë Krujë, një automjet me drejtues shtetasin Sh. K., 65 vjeç., ka goditur motomjetin me drejtues shtetasin B. Ll., 70 vjeç i cili udhëtonte me bashkëshorten shtetasen R. Ll., 68 vjeçe., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve në Qëndrën Shëndetësore Fushë Krujë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.