Sektori i Policisë Rrugore arrestoi në flagrancë shtetasit:

-⁠K. M., 65 vjeç, banues në Sukth i Ri, Durrës, pasi ka aksidentuar lehtë me automjet, shtetasin H. K., 64 vjeç, këmbësor, dhe është larguar nga vendi i aksidentit;

-S. S., 19 vjeç, banues në Jubë, Durrës, pasi u kap nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi.

Materialet procedurale i kaluan Porkurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.