Kroçera “Gemini” me 699 turistë në bord mbërrin në portin e Durrësit

11/07/2018 - 12:27

699 turistë nga vende të ndryshme kanë mbërritur sot paradite në portin e Durrësit.

Nga Qendra e Informacionit në APD, mësohet se kroçera “Gemini” me gjatësi 164 metra dhe flamur Bahamas ishte nisur mbrëmjen e kaluar nga Korfuzi dhe do të qëndrojë e ankoruar në Durrës deri në orën 20.00, kur parashikohet të niset drejt Kotorrit (Mali i Zi).

Gjatë orëve të qëndrimit në vendin tonë, grupet e turistëve do të vizitojnë qendrat muzeale dhe arkeologjike në qytetet e Durrësit, Krujës, Tiranës dhe Beratit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ishte sot në qytetin e Durrësit ku zhvilloi një analizë pune me autoritetet kryesore që operojnë në

Tetë anije tregtare dhe dy të tjera Ro-Ro kanë transportuar mallra të ndryshme tranzit, që pasi u përpunuan në portin e Durrësit kanë vij

Nëndetësja turke TCG GÜR S-357 ka mbërritur në Shqipëri, ndërsa do të qëndrojë e ankoruar në Portin e Durrësit për disa ditë me radhë.

Tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës – Ankona e kthim që nga fillimi i këtij muaji janë preferuar nga 13.243 udhëtarë me 2.236 aut

Reshjet e shiut që kanë nisur sot paradite kanë detyruar ndërprerjen e përpunimit të anijeve në portin e Durrësit.

Kroçera “La Belle de L’Adriatique” mbërriti mbrëmjen e kaluar në Durrës duke shmangur detin e trazuar dhe motin e keq gjatë lundrimit nga

Një grup mjetesh lundruese të specializuara që po punojnë për realizimin e projektit të Gazjellësit Trans-Adriatik Pipeline (TAP) në pjes

Gjatë fundjavës në kalatat e portit po përpunohen 7 anije me mbi 27 mijë ton mallra.

Tragetet e linjës Durrës – Bari – Durrës dhe Durrës – Ankona – Durrës gjatë dy muajve të parë të vitit 2019 kanë transportuar mbi 80 mijë

Në fillim të marsit 1991 mijra shqiptarë u larguan nga vendi, duke shfrytëzuar anijet e ankoruara në kalatat e portit më të madh të vendi