Policia e Durrësit ka vënë në pranga dy persona për shitje kokainë.

Në pranga ka rënë Xh.Llulla, pronari i një berberhane në lagjen nr.6, ambientit ku shitej kokaina. Gjithashtu është arrestuar dhe një shtetas tjetër i identifikuar si M.Sinka.

Në cilësinë e provës materiale ka sekuestruar sasinë e kokainës të ndarë në doza të vogla gati për shtije, si dhe 1 peshore elektronike dhe 4 celularë.

Njoftimi i plotë:

Shitnin doza kokaine, në një berberhane në lagjen nr. 6, arrestohen në flagrancë pronari i subjektit dhe 1 shtetas tjetër.

Sekuestrohen një sasi kokaine, e ndarë në doza, gati për shitje, si dhe 1 peshore elektronike dhe 4 celularë.

Pas një hetimi të kryer nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve i DVP Durrës, në bashkëpunim me Prokurorinë e Durrësit, në kuadër të megaoperacionit kombëtar antidrogë të koduar “Tempulli”, u kapën në flagrancë dhe u vunë në pranga shtetasit Xh. Llulla., 28 vjeç dhe M. Sinka, 28 vjeç, të dy banues në Kavajë.

Në subjektin (berberhane) në pronësi të shtetasit Xh. Llulla, shërbimet e Policisë gjetën një sasi kokaine, të ndarë në dhjetëra doza, me qëllim shitjen, si dhe 1 peshore elektronike që shërbente për këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.