Aktori spanjoll rezulton pozitiv me Covid-19

10/08/2020 - 17:14

Një tjetër personazh me famë botërore rezulton pozitiv me koronavirus.

Bëhet fjalë për aktorin spanjoll, Antonio Banderas i njohur për rolet e tij në maskën e Zorro-s, i cili njofton përmes një postimi në rrjete sociale se ditëlindjen e tij të 60-të do ta festojë në karantinë.

"Dua të bëj publik që sot më 10 gusht, unë jam i detyruar të festoj ditëlindjen time të 60-të në karantinë, pasi kam rezultuar pozitiv për sëmundjen COVID-19, të shkaktuar nga koronavirusi. Dua të shtoj se ndihem relativisht mirë, thjesht pak më i lodhur se zakonisht, dhe i sigurt se do të shërohem sa më shpejt të jetë e mundur. Shpresoj që medikamentet mjekësore të më lejojnë të kapërcej procesin infektiv që vuaj dhe që po prek kaq shumë njerëz në mbarë botën. Do të përfitoj nga ky izolim për të lexuar, shkruar, pushuar dhe  për të vazhduar bërjen e planeve për të filluar t'i japin kuptim vitit tim të 60-të, në të cilin arrita me shumë entuziazëm. Një përqafim i madh për të gjithë", shkruan ai krahas fotos së tij të fëmijërisë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa shtyn për në shtator dhe tetor 2021 turneun evropian të planifikuar për në janar dhe shkurt të vitit

Alban Dudushi ka thyer heshtjen dhe ka konfirmuar atë që prej javësh shkaktoi bujë.

Marrëdhënia mes këngëtareve Rihanna dhe Bebe Rexha ka nisur vite më parë dhe lidhet me një detaj të çuditshëm.

Miley Cyrus pretendon se ka parë një qenie jashtëtokësore.

Princ Leka dhe Elia Zaharia janë bërë prindër për herë të parë. Mësohet se Elia ka sjellë në jetë një vajzë.

Çifti i njohur i aktorëve në Turqi, Kenan Imirzalioglu dhe Sinem Kobal janë bërë prindër për herë të parë. 

Maluma është kthyer në idhullin e shumë femrave jo vetëm për këngët e tij por edhe për pamjen dhe stilin që ka.

Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi është bërë objekt i shumë reagimeve në lidhje me një status që ai shpërndau në rrjetin e ti

Mara Venier është një figurë pozitive, një rol model për shumë gra.

Irina Shayk ka pozuar e papërmbajtur dhe e paturpshme për kopertinën e Vogue, duke mos veshur asgjë dhe duke mbrojtur vetëm "vendet e nxe