Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Pasuria marramendëse e Beyonce dhe Jay Z

17/04/2021 - 10:27

Çifti i famshëm i showbizz, Beyonce dhe Jay Z numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Kjo nuk është aspak e habitshme, duke marrë parasysh se Beyonce së fundmi u vlerësua si femra që ka marrë më shumë çmime Grammy në gjithë historinë e artistëve.

Ajo ka arritur të rrëmbejë gjithsej 28 çmime ‘Grammy, ndërsa Jay Z ka fituar rreth 27 milionë dollarë më shitjen e albumeve të tij. Shifër kjo përballë të cilës, Beyonce ka fituar vetëm 15 milionë me albumin e saj.

Ndërkohë në turin e tyre “On the run II” ata kanë fituar 250 milionë dollarë. Në vitin 2017 Jay Z realizoi turin “4:44” ku fitoi 48.7 milionë dollarë, ndërsa në vitin 2016 në turin “Formation World” Beyonce fitoi plot 256 milionë dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori Liam Hemsworth është gati që të martohet me partneren e tij, modelen Gabriella Brooks.

Para 20 vjetësh, Bill Gates njoftoi se do të jepte dorëheqjen si CEO i kompanisë gjigande që ai themeloi me Paul Allen në 1975.

Muzika, jeta e natës dhe koncertet pësuan një goditje të fortë gjatë vitit 2020 për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Ylli i muzikës pop Bebe Rexha ka zbuluar se e konsideron seksualitetin e saj “fluid”, dhe në një intervistë të re me Gay Times botuar të

Regjisori Eduart Grishaj dhe moderatorja Arbana Osmani, një nga çiftet e pëlqyera nga publiku shqiptar sot festojnë ditën e lindjes.

Më 26 dhe 27 maj do të zhvillohen netët gjysmëfinale të festivalit "Kënga Magjike 2021", ndërsa finalja do të jetë më 29 maj.

Seriali “La Casa De Papel” është një ndër më të preferuarit dhe të suksesshmit kohët e fundit.

Së fundmi, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka promovuar albumin që do të dalë së shpejti, si dhe ka postuar disa foto k

Rita Ora guxon me stilin dhe ajo kurrë nuk ka pasur frikë ta tregojë këtë.