5 futbollistë dhe dy pjesëtarë të stafit teknik të Barcelonës kaluan koronavirusin

02/06/2020 - 13:59

Koronavirusi ka prekur edhe Barcelonën, ku janë regjistruar 7 raste pozitive, 5 prej të cilëve janë lojtarë.

Këto janë mbajtur të fshehta nga klubi katalanas, teksa këto i kanë nxjerrë dy mediat pranë klubit, “Mundo Deportivo” dhe “Radio Catalaunya 1”.

Të 7 personat e infektuar tashmë e kanë kaluar më të keqen, teksa thuhet se kanë qenë simptomatik.

Rastet pozitive, klubi i Barcelonës, i ka zbuluar pas testeve të kryera, teksa për këtë kanë njoftuar menjëherë Ligën.

Emrat e të prekurve nuk janë bërë të ditur, teksa tani nuk rrezikohet më dhe ndeshja e programuar më 13 qershor ndaj Majorkës do zhvillohet normalisht.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edicionit të ardhshë

Domenico Tedesco, trajneri italo-gjerman i Spartak Moscow, i ka habitur të gjithë me sjelljen e tij.

Xhani De Biazi i kthehet punës së trajnerit pas gati 3 vitesh.

Barcelona prej kohësh ndjek Lautaro Martinez, si një dëshirë e madhe e klubit katalanas që duan ta transferojnë në ekipin e tyre.Sulmuesi

Real Madridi mori një fitore të rëndësishme ditën e djeshme, ku mposhti me rezultatin 2-0 Deportivo Alaveshin.Zinedin Zidan vendosi që në

Barazimi me Veronën, rezultati i dytë negativ radhazi për Interin ka zhgënjyer tejmase Antonio Conte i cili në prononcimin për mediat në

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj.