Federata Gjermane dhe Lëv dorëzohen, 3 ish-kampionët e botës mund të rikthehen te “Pancerat”

02/12/2020 - 12:20

Te Gjermania ka shpresa që situata mund të përmirësohet përpara kampionatit europian të vitit të ardhshëm. 3 futbollistët Tomas Myler, Zherom Boateng dhe Mat Humels mund të marrin sërish ftesë te “Pancerat”, edhe pse tekniku Joakim Lëv u ka mbyllur derën që pas Botërorit të 2018-ës në Rusi.

Megjithatë, së fundmi thuhet se Federata Gjermane mund të bëjë prapakthehu. Sipas “Sport1”, thuhet se dhe nëse të 3 lojtarët nuk kthehen te “Pancerat”, të paktën njëri prej tyre do të ketë nderin të veshë sërish fanelën e Gjermanisë. Për këtë, është dakord dhe menaxheri i kombëtares Oliver Birhof.

Duke parë suksesin e parë në vitin 2020 dhe problemet e mëdha në mbrojtjen e kombëtares si dhe mungesën e lidershipit, në Gjermani po rritet presioni që 3 kampionët e botës në vitin 2014 të lejohen të kontribuojnë sërish për ekipin kombëtar.

Vendimi përfundimtar, do të mësohet në mars të 2021-shit kur të shpallet lista e lojtarëve që do të luajnë në kampionatin europian.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reshjet e dendura të dëborës që kanë rënë ditët e fundit në qarkun e Korçës, e kanë bërë të pamundur zhvillimin e ndeshjes së kampionatit

Zgjedhjet për presidencën e Barcelonës pritet të zhvillohen më 7 mars 2021.

Lajm i keq nga Baseli për mesfushorin e Kombëtares Shqitare, Taulant Xhaka.

Lorenco Vila e sheh si rrjedhë logjike fitoren ndaj Bylisit.

Ildi Gruda shënoi dje golin e tij të parë në Kategorinë Superiore.

Teuta mori fitoren e parë në kampionat në shtëpi, teksa mposhti me rezultatin 2-0 Bylisin.

Një ndeshje e bukur në Durrës, me Teutën që fiton dhe tashmë është në vend të dytë duke ndjekur Vllazninë “këmba këmbës”, ndërsa Bylisi k

Zinedine Zidane premtoi se Reali i Madridit do të fitonte një tjetër trofe gjatë këtij muaji, pikërisht atë të Superkupës së Spanjës, por