Futbollisti godet arbitrin në stil "kung-fu" pas ndeshjes kaotike në Uzbekistan (VIDEO)

02/12/2020 - 17:08

Një futbollist është regjistruar duke goditur arbitrin me shkelm në stil "kung-fu" pas tensioneve dramatike në fund të një ndeshjeje të rëndësishme mes skudrave rivale Neftchi Fergana e Turon Yaypan, në kategorinë e parë të Uzbekistanit.

Dy klubet luanin për një vend në Superligë por skuadra mike Turon mori një fitore prej 1-0 falë një goli në minutën e 81-të, duke bërë që të kalonin rivalët e tyre duke u ngritur automatikisht në kategori. Lojtarët e Neftchi nuk duruan dot "padrejtësinë" dhe shiheshin duke u konfrontuar me arbitrat në sekuenca të dhunshme.

Një nga futbollistët shihet që merr një vrull të gjatë para se të lëshohet në një goditje të rëndë me shkelm ndaj arbitrit, i cili emërohej nga mediat vendase si Shavkat Nasibullayev.

Gjyqtari shihet që bie duke u rrokullisur në bar para se të ngrihet përsëri dhe të vazhdojë rrugën e ikjes.Tifozët gjithashtu shihen që zbresin në fushë, në një sfond të qeshruash dhe nxitjesh për dhunë nga shkallët e stadiumit.

Policia shihet që tenton të rivendosë qetësinë në stadiumin e Fergana ndërsa autoritetet uzbeke thanë se po hetojnë incidentin. Ndërkohë skuadra e Turon Yaypan do të nisë fushatën e saj të parë në superligen e vendit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ëndrra e çdo fëmije që dëshiron të bëhet futbollist, është të vijë momenti të luajë, shënojë dhe fitojë trofe me skuadrën e zemrës.

Shqipëria rendit e dyta në klasifikimin e përgjithshëm ekipor të SES Cup, aktivitet që u mbajt në Kolashin të Malit të Zi.Kombëtarja Shqi

Sulmuesi 19-vjeçar me origjinë nga Skënderaj i Kosovës, Leon Dajaku ka lënë Bayernin e Mynhut për t’u transferuar te skuadra kryeqytetase

Australia Open ka marrë një goditje të rëndë pasi 47 tenistë duhet të qëndrojnë për dy javë në karantinë, pa u praktikuar dhe stërvitur a

Pas Rebiç dhe Kruniç të cilët dolën të infektuar me COVID para ndeshjes me Juventusin, te Milan është rikthyer sërish ankthi prej virusit

Në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me shitjen e Interit, “Suning” do të respektojë angazhimet e marra për sezonin 2020-2021.K

Fitorja ndaj Bylisit të premten, i ka dhënë mundësinë lojtarëve e stafit të Teutës që të shohin me qetësi e të analizojnë ndeshjet e të s

Drejtori i durrsakëve, Sulejman Starova, po shikon për ndonjë lojtar të spikatur, të cilin mund ta afrojë te Teuta.