Hysaj-Roma, “Corriere dello Sport” zbardh detajet e kontratës, Napoli insiston

21/10/2019 - 13:59

Elseid Hysaj insiston: dëshiron të largohet nga Napoli. Nuk gjen më hapësira me C.Ancelottin, mes dëmtimeve dhe zgjedhjeve taktike, anësori kuqezi e ka parë vetën jashtë ekipit të parë, madje në Champions as që është grumbulluar, vetëm 54 minuta në 3 ndeshje në Serie A. 25-vjeçari shqiptar dëshiron të luaj në vazhdimësi, për këtë arsye kërkon të ndryshojë ambient. Në verë ishte shumë pranë një transferimi te Roma, skuadër e cila nuk ka ndërmend të heq dorë nga Hysaj.

Agjenti i tij, Mario Giuffredi, ka negociuar në vazhdimësi me Petrachin, drejtorin sportiv të Romës, madje kanë gjetur dhe një akord paraprak. Roma ka gati një kontratë 5-vjeçare nga ku Hysaj do të përfitoj 2,5 milionë euro në sezon.

Lojtari është i gatshëm të ulet në çdo moment me drejtuesit e Napolit për të zgjidhur kontratën por De Laurentiis insiston, kërkon 20 milion euro për kartonin e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi është kthyer në vitet e fundit në një nga skuadrat më të mira në botë, duke u kthyer padyshimnë favoritin kryesor për të fituar

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ka folur veç të tjerash, edhe për të ardhmen

Përplasje mes Lionel Messit dhe Edinson Cavanit në miqësoren Argjentintë-Uruguai 2-2, e zhvilluar në Izrael.

Sulmuesi pësoi një dëmtim në ndeshjen e fundit me Liverpulin ndaj Sitit, dhe kjo e ka detyruar atë të qëndrojë larg fushave të blerta, du

Himni i Francës është vërshëllyer masivisht nga të gjithë të pranishmit në stadiumin e ri kombëtar.

Pas pauzës për shkak të Kombëtareve, do të rikthehet këtë fundjavë Kategoria Superiore, teksa do të zhvillohen përballjet e javës së 13-t

E godet topin me aq forcë sa mundej, por këput një ndriçues në tribunë, që për pak mund të kishte shkaktuar ndonjë viktimë mes tifozëve.

Ka luajtur që në fëmijëri te Vllaznia dhe kontributi i tij nuk do të harrohet, por Uendi Vecaj tashmë luan për Teutën.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja!