Messi komplimenton Ronaldon: Bëri diçka fantastike!

14/03/2019 - 15:59

Pas natës magjike të Cristiano Ronaldos, që shënoi 3 herë në portën e Atleticos së Madridit, për të kaluar Juventusin në çerekfinale, edhe rivali i tij më i fortë, Lionel Messi kompletoi një paraqitje fantastike mbrëmjen e djeshme, duke shënuar dy gola dhe asistuar dy të tjerë përballë Lyonit.

Në përfundim të takimit, “Pleshti” nuk la pa komentuar performancën e Cristianos, duke vlerësuar maksimalisht portugezin dhe duke e cilësuar diçka të jashtëzakonshme atë që ai bëri në fushën e lojës.

"Të them të drejtën prisja që Atletico të tregonte më shumë forcë dhe u befasova me kalimin e Juventusit, Por italianët u treguan vërtetë të zotët në atë takim dhe Ronaldo ishte fantastik, duke shënuar të 3 golat e kualifikimit", tha Messi.

Pas shumë vitesh përballje mes tyre në kampionatin spanjoll, këtë sezon Ronaldo u transferua në kampionatin italian, por fati mund të rikthejë rivalitetin mes tyre në Ligën e Kampionëve, gjithmonë nëse goglat do të vënë përballë Juventusin me Barcelonën.

“Në fakt të gjitha skuadrat që kanë arritur deri këtu, janë shumë të forta, pasi jo më kot janë në çerekfinale. Nuk kam preferenca për shortin, pasi nëse do të fitosh Championsin, më herët apo më vonë, duhet t’i mposhtësh të gjithë”, deklaroi ylli argjentinas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bledi Shkëmbi e pranon që gjendja psikologjike e Teutës nuk është më e mira.

Shqipëria ka mbyllur hesapet me Andorrën teksa në minutën e 87-të ka gjetur golin e dytë të takimit me anë të Bekim Balajt, ndërsa në të

Moise Kean është lojtari i momentit në Itali, pasi shënoi dy gola njëri pas tjetrit.

Sot në mbrëmje do të luhet ndeshja mes Andorrës dhe Kombëtares Shqiptare.

Trajneri Hasan Lika e ka mbyllur me futbollin shqiptar dhe do të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Janë luajtur ndeshjet e javës së 17-të të Superligës në basketboll për meshkuj.

“Guardiola më ka treguar se çfarë ndodh kur dëshiron një lojtar 100 milionë eurosh: i tregon një video sheikut Mansur bin Zaid Al Nah

Pas pauzës për ndeshjet e kombëtares shqiptare, Kategoria Superiore rikthehet fundjavën tjetër me Federatën Shqiptare të Futbollit që ka

France Football informoi se Real Madridi kishte një marrëveshje me Sadio Mane verën e kaluar, por bisedimet nuk u përmbyllën me sukses pë

Quhet Olghe Balliu dhe cilësohet si Lionel Messi i ri.