Zyrtare, shkarkohet Valverde, drejtimin e Barcelonës e merr Quique Setien!

14/01/2020 - 15:58

Tashmë është zyrtare. Barcelona ka vendosur të shkarkojë Ernesto Valverden për t’i dhënë një tjetër kuptim këtij sezoni. Rezultatet e fundit në kampionat por edhe eliminimi në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës ndaj Atletico Madrid kanë detyruar presidentin Josep Maria Bartomeu të shkëpusë marrëdhëniet me Ernesto Valverden.

Në orët e vona të mbrëmjes së të hënës, Barça bëri të ditur me një komunikatë në faqen zyrtare shkarkimin e 55-vjeçarit, ku e falenderon për punën e bërë dhe i uron suksese në të ardhmen.

Ernesto Valverde u ul në stolin e Barcelonës pas largimit të Luis Enriques në verën e vitit 2017-të dhe në këto 2 vite e gjysmë arriti të fitonte 2 tituj kampion në Spanjë, 1 Kupë Mbreti dhe 1 Superkupë Spanje ndërkohë që në Champions u eliminua në mënyrë të turpshme me përmbysje një herë nga Roma dhe një herë nga Liverpooli. P

as refuzimeve që mori nga Ronald Koeman dhe Xavi Hernandez, Barcelona ka gjetur menjëherë pasuesin e Valverdes dhe ai është Quique Setien, ish-trajneri i Las Palmas dhe Real Betis, ka firmosur për 2 vite e gjysmë deri në qershor të 2022-it dhe do të prezantohet zyrtarisht këtë të martë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Massimo Moratti mbetet presidenti i fundit italian që ka fituar Ligën e Kampionëve.

“Kam parë sulme të paarsyeshme kundër skuadrës dhe kundër meje dhe jam mbrojtur shumë pak nga klubi.

Skuadra e Teutës ka lënë Durrësin dhe ka udhëtuar drejt qytetit të Pukës, për të përfituar nga temperaturat më të ulëta atje dhe për të p

Afrimi i dy sulmuesve, Blerim Krasniqi dhe Aldrit Oshafi, ishte vetëm fillimi për merkaton e Teutës.

Bomberi i Kosovës, Vedat Muriqi ka hedhur një hap galopant në karrierë, duke arritur akordin me Lacion, për shifrën 18 milionë euro.

Katër sezonet në Angli dhe ndryshimi i disa trajnerëve nuk i kanë shërbyer Pol Pogbasë për t’u rikthyer në nivelet stratosferike të kohës

Anulohet përfundimisht Maratona e Parisit, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale bën me krahë presidentin e PSG, sheikun Nasser Al-Khelaifi.

Vetëm pak ditë më parë flitej për një rinovim milionerë me Juven por tashmë e ardhmja e Paulo Dibala rikthehet të jetë e paqartë.

Ëndrra e shumë tifozëve për të parë Leo Mesin dhe Kristiano Ronaldon në një ekip, ka mundësi të realizohet për sezonin e ardhshëm.