Publikoi video skandaloze, futbollisti i Mançester Junajtid rrëfen momentin e sikletshëm (VIDEO)

14/12/2019 - 12:59

Një video e publikuar në llogarinë e futbollistit të Mançester Junajtid Xhesi Lingard ka irrituar pa masë trajnerin e tij Ole Gunar-Solskjaer.

Futbollisti anglez po kalonte pushimet në Majemi të SHBA-së bashkë me shokun e skuadrës Markus Rashford dhe aty bën komente të shëmtuara ndërsa njëri prej shokëve të tij imitonte sikur kryente marrëdhënie seksuale.

Vetë Lingard këmbëngul se nuk kishte për qëllim ta shpërndante video-n për të gjitha fansat e tij, por ta shkëmbente me njërin prej miqve të tij.

"Ishte një gabim nga ana ime. Kam shumë ndjekës të rinj dhe nuk do të doja kurrë t’i ofendoja qëllimisht. Ishte një aksident. Doja t’ia dërgoja privatisht njërit prej miqve të mi. Isha në avion kur po prisja të nisesha. Dikush nga klubi më kërkoi ta fshija video-n. Kur e kuptova se çfarë kisha bërë, zemra ime u zhyt në stomak. Thashë me vete: ‘Mora fund te Junajtid. Kjo ishte hera e fundit’’, rrëfen futbollisti anglez.

Trajneri Solskjaer ka kritikuar ashpër futbollistin e tij dhe pritet që ndaj tij të merren penalizime.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.