Kjo është pamja që të ofron shëtitorja bregdetare pasdreken e së premtes.

Deti ka arritur forcën 6 ballë për shkak të erës së fortë, ndërsa moti me kthjellime dhe vranësira po shoqëron këtë prag fundjave.

Mësohet se deti i trazuar nuk do të bëhet shkak për pezullimin e lundrimit të trageteve në të dy brigjet e Adriatikut.