Personi në foto është Fatjon Dervishi, 37-vjeçari që u ekzekutua në mesnatë nga persona të paidentifikuar në Katund Sukth të Durrësit.

Sipas policisë nga verifikimet e deritanishme të kryera në koordinim me homologët holandezë rezulton se Dervishi ka qenë i hetuar atje për trafikim të lëndëve narkotike.

Ndërkohë mësohet se deri më tani janë shoqëruar 7 persona. Mes tyre është edhe shoku i Dervishit, i cili në momentin e krimit ndodhej në makinë me viktimën, por nuk u prek nga plumbat.

Uniformat blu njoftuan se kanë kryer kontrolle banesash, kqyrje celularësh dhe ka bashkëpunuar me Interpolin për të identifikuar lidhje shoqërore të viktimës me të cilët mund të ketë pasur konflikte jashtë vendit.