Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë referuan materialet në Prokurori dhe bën shpalljen në kërkim të shtetasit K. J., 58 vjeç.

Dyshohet se për motive të dobëta, është konfliktuar fizikisht me kunatën e tij.