10 vite pa pirë alkool, ja si e feston reperi i njohur

Postuar: 23/04/2018 - 11:42

Reperi i famshëm amerikan Marshall Mathers, i njohur me emrin e skenës Eminem, festoi 10 vjetorin që nuk ka pirë alkool. 

Eminem ka luftuar me konsuminin e tepër të alkoolit dhe medikamenteve. Në vitin 2005 ai pranoi se shkonte në një qendër rehabilitimi, por shumë shpejt u largua. Në fund të vitit 2007 ai pothuajse vdiq nga një mbidozë aksidentale e metadonit, pas së cilës vendosi të hiqte dorë përfundimisht.

Dhe reperi me anë të një postimi në Instagram kujtoi këtë datë të shënuar për të. Ai postoi një fotografi duke mbajtur në dorë një monedhë të thjeshtë me simbolin e rrethit dhe trekëndëshit të përdorur nga Alcoholics Anonymous, një shoqatë ndërkombëtare ku alkoolistët bëhen pjesë dhe ndihmohen të heqin dorë nga alkooli.

"Duke festuar 10-vjetorin,"-shkruajti 45-vjeçari.

Marshall Mathers zbuloi përvojën drejt vdekjes  në një intervistë për New York Times në vitin 2011 duke thënë: "Unë pija pilula kudo. Unë pija çdo gjë që dikush mund të më jepte."

Duke ia atribuar lënien e alkoolit vazës së tij biologjike Hailie Jade dhe dy vajzave të adoptuara, Lainey dhe Whitney ai tha se zëvëndësoi varësinë me stërvitjen.

"Kur u largova nga rehabilitimi, më duhej të humbasja peshë por gjithashtu duhe të gjeja një mënyrë për të luftuar varëinë. Kështu fillova të bëj stëvitje. Është e lehtë të kuptojmë se si njerëzit e zëvendësojnë varësinë me stërvitje. Një varësi për një tjetër, por që të bën mirë për shëndetin."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman, kohët e fundit janë vënë në qendër të mediave shqiptare, po

   Fëmijët e Piter Panit janë vërtet të paparashikueshëm, madje edhe në rastet kur të rriturit do të tregoheshin pak më të kujdesshëm.

   E ftuar në emisionin ‘Në kurthin e Piter Pan’ ka qenë dhe këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga e shoqëruar dhe nga djali i saj Fernando

   Këngëtarja shqiptare Xhensila Myrtezaj është në ditët e fundit të pritjes së ëmbël dhe është kujdesur që këto ditë të mbeten në përjet

   Eni Çobani është një nga personazhet e cila ka fituar zemrat e publikut me historitë që sjell çdo pasdite të diel në rubrikën e saj “S

   Moderatori Ermal Mamaqi ka publikuar një nga fotot më të bukura.

Këngëtarja e njohur Adelina Ismaili është rikthyer së fundmi në muzikë me projektin e ri "T'iqja".

Këngëtari dhe kompozitori i njohur, Flori Mumajesi, në një postim në Instagram ka shpërthyer ndaj këngëtarit grek Notis Sfakianakis, i ci

Ai është një nga reperat që është bërë i njohur falë këngëve dhe bashkëpunimeve që ka bërë me shumë këngëtarë të njohur, ku të fundit për