Alban Skënderaj reagon kaq çuditshëm në lokal kur dëgjon këngët e tij

Postuar: 21/02/2018 - 13:27

Alban Skënderaj, një ndër këngëtarët më të dashur për të gjithë brezat në Shqipëri, ka një repertor lehtësisht të identifikueshëm dhe njerëzit ia adhurojnë tekstet që krijon dhe muzikën që bën.

Por për vetë Albanin nuk funksionon kështu. Të paktën kur ndodhet në ambiente publike. Kantautori ka treguar për “Wake Up” se kur dëgjon këngët e tij, i ul zërin radios.

Kur jam vetëm edhe e ngre zërin ndonjëherë. Kur jam me njerëz vihem pak në siklet... Edhe kur shkoj diku dhe vendosin një këngë timen, në shenjë respekti, nuk e di, është kulmi”.

Dhe ndodh t’i afrohet punonjësve të lokalit dhe t’i thotë nën zë: “Ule pak se na turpërove, se është turp”.

Modesti e madhe e treguar nga ana e Albanit...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Rokeri shqiptar, Eugent Bushpepa u bë i njohur për publikun me flokë të gjata dhe me stilin e tij të vecantë.

   Me flokë të shkurtra e balluke, kjo është Irina e re, pamje me të cilën tani dhe më pas do të kemi rastin ta shohim.

   Moderatorja Alketa Vejsiu është duke shijuar disa ditë pushimi në një vend ekzotik.

Johnny Depp anulon të gjitha konferencat për shtyp dhe daljet e tij në media.

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja Ronela Hajati ka publikuar këngën e saj më të fundit me titull “Do ta luj”.

Eli Fara ka qenë një ndër personazhet që ka qenë e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”.

Ish-bashkëshortes së futbollistit shqiptar i cili luan me skuadrën e Zvicrës, mbrëmjen e kaluar i është dashur të komentojë performancën

Viti 2018 është viti i dasmave për familjen mbretërore.

William Levy është një ndër aktorët më të dashur për publikun, sidomos për femrat.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa do të zhvillojë një koncert në Prishtinë në 10 gusht të këtij viti, ndërsa janë publikuar edhe çm