Daddy Yankee i vjedhin 2 milionë euro, grabitësi u prezantua në hotel si këngëtari

Postuar: 11/08/2018 - 08:42

Pak kohë më parë mbajti një koncert madhështor në Tiranë ku elektrizoi sheshin e kryeqytetit me hitet e tij ndër vite, por një ngjarje aspak e këndshme i ka ndodhur në Spanjë, reperit të njohur Daddy Yankee.

Yankee ka rënë pre e nje vjedhje në dhomën e tij të hotelit, ku hajduti ka arritur të marrë nga kasaforta 2 milionë euro bizhuteri, varëse me gurë të çmuar, diamantë dhe cash.

Autori i vjedhjes nuk ka përdorur as maskë dhe as doreza. Në mes të ditës, ai thjesht ka telefonuar stafin e hotelit, duke u prezantuar si këngëtari dhe ka kërkuar ta shoqërojnë në dhomën ku ndodhej kasaforta.

Mashtrimi spektakolar ka lënë me gojë hapur punonjësit e hotelit në Valencia por edhe të gjithë opinonin. Hajduti, të cilit i është vënë epiteti “i zgjuari”, po kërkohet nga e gjithë policia e Spanjës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Robert De Niro feston sot ditëlindjen e 75-të. ‘Talenti qëndron tek zgjedhjet’, kishte thënë një herë aktori dhe kishte të drejtë.

   Ata janë nga ciftet më të njohur të showbizit dhe aktualisht janë duke shijuar pushimet.

   Ndihma për të shpëtuar botën me Avengers ka ndihmuar Scarlett Johansson të bëhet aktorja më e paguar në botë, sipas revistës Forbes.

   Justin Bieber është emër që e hasim pothuajse çdo ditë në shtypin rozë.

Nuk ka asgjë të keqe të frymëzohesh nga dikush.

Matias Messi, vëllai i yllit të Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi, është dënuar për armëmbajtje pa leje.

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar drejt reperit 50 Cent dhe 6ix9ine (emri i të cilit është Daniel Hernandez), teksa po xhironin një

Rregullat dhe jeta mbretërore qenka me të vërtetë e vështirë për Meghan Markle.

Teksa 50 Cent dhe Tekashi69 po xhironin videoklipin e tyre në Brooklyn, dikush ka hapur zjarr mbi to.