Kush është viktima në Durrës, i arrestuar në Itali si korrier kokaine

01/08/2019 - 14:20

Feriz Bardhi, është 40-vjeçari që u ekzekutua sot në lagjen 18 në qytetin e Durrësit.

Bardhi ka ndërruar jetë në sallën e operacionit, ndërkohë që shkoi aty i plagosur dhe mjekët nuk arritën ta mbanin në jetë për shkak të plagëve.

Feriz Bardhi nuk është një emër i panjohur në median shqiptare. Në vitin 2012, Bardhi është arrestuar nga policia italiane në Ascoli, sepse së bashku me një shtetas tjetër shqiptar Arif Qelia, u kapën me 700 gramë kokainë të pastër, dhe u akuzuan për trafik ndërkombëtar të kokainës, duke u cilësuar nga policia italiane si korrierë të drogës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në burgun 313 ku një 43-vjeçar nga Kukësi i arre

Historia dramatike e një punëtori të ri shqiptar që punonte në të zezë dhe tashmë ka mbetur në karrige me rrota pasi fluturoi nga pesë me

Kryeministri Rama ka qenë në Durrës pasditen e sotme, për të inspektuar një pallat të dëmtuar nga tërmeti.

Banorët e një kompleksi pallatesh me 264 apartamente banimi, te ish-URT në Durrës, i janë drejtuar kryeministrit Edi Rama me shpresën se

Kompania britanike e taksive, ku punonte shqiptari Klement Çupi, i cili humbi jetën në tërmetin e frikshëm të 26 nëntorit 2019, ka vendos

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar ka rikonfirmuar sot masat e sigurisë për 6 personat e akuzu

Pas kapjes së mbetjeve të rrezikshme në një traget në Vlorë, ka reaguar ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi.

Zbardhet dëshmia e 21-vjeçares, e cila një ditë më parë u arrestua nga Policia e Durrësit pasi u kap me 13.5 gr. kokainë.

Bashkia e Durrësit ka reaguar lidhur me protestën e banorëve të një pallati në lagjen nr.5 të qytetit bregdetar.

Banorët e pallatit të ndërtuar nga "Ndregjoni" nuk i ka bindur as shpjegimi i kompanisë dhe as ai i bashkisë, ndaj kanë dale sërish në pr