Një tjetër minator ka humbur jetën në Bulqizë.

60 -vjeçari dyshohet se është aksidentuar gjatë punës në një subjekt minerar.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 11.30, është dërguar në spital pa shenja jete, shtetasi Z.M., rreth 60 vjeç, i cili dyshohet se është aksidentuar gjatë punës në një subjekt minerar, në Bulqizë.

Policia po shoqëron personat përgjegjës, ndërkoh grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e ngjarjes.