Në ditët me me shi drejtuesit e makinave duhet të bëjnë gjithmonë kujdes, pasi reshjet e shiut shkaktojnë rrëshqitje në rrugë si dhe e vështirësojnë kontrollin dhe manovrimin e automjetit.

Së fundmi, në rrjetin social Tik Tok po qarkullon një video që tregon më së miri pasojat e shpejtësisë së lartë, sidomos në rrugët e Shqipërisë. Një automjet ecën me shpejtësi për të parakaluar dhe rrëshqet pasi kishte një pellg me ujë në autostradën Kavajë-Durrës.

Për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

@avi_truck.driver #fyppage #foryoupage #tiktokviral #goviraltiktok #viral #goviral #fypシ #viralvideo #albania🇦🇱 #welcometoalbania #tokviral #fyp #tik ♬ Oh no, oh no, oh no, no no – Hip Hop