Adelina Ismaili: Këngëtarët e Kosovës s’fitonin çmime në Shqipëri

24/08/2019 - 10:58

Mbrëmjen e djeshme Adelina Ismaili ishte e ftuar në emisionin “Pressing” të televizionit T7, ku ka folur për rrugëtimin e saj në muzikë dhe gjithë vështirësitë që ka hasur gjatë kësaj kohe.

Ismaili ka treguar se në fillimet e saj muzika shqiptare nuk i pëlqente, sepse dukej si diçka e ftohtë, duke qenë se ishte e ndikuar nga opera dhe ajo se çfarë mësohej në shkollë.

"Ne në Kosovë kishim një botë komplet tjetër. Ishte Mihrije Braha, Gili etj dhe në atë kohë kishte filluar të zhvillohej shumë muzika pop", ka treguar Adelina.

Më tej ajo ka shtuar se këngëtaret e Kosovës nuk merrnin asnjëherë çmime në Shqipëri në festivalin e dhjetorit.

“Nuk më kujtohet që ndokush nga Kosova të ketë marrë çmim. Deri vonë kemi besuar se ekzistonte një lloj marrëveshje e pashkruar që të mos fitonte asnjë kosovar festivalin e dhjetorit. Nuk na i kishte thënë dikush, thjesht është ditur, por nuk është diskutuar asnjëherë”, ka rrëfyer këngëtarja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtari i njohur Capital T ka zbuluar disa nga detajet rreth projektit “Lejla” në bashkëpunim me Elvana Gjata dhe 2Po2. 

Reperi i njohur shqiptar, Noizy, veç karrierës së suksesshme në muzikë prej disa kohësh ka nxjerrë në treg edhe një linjë bluzash, me emr

Jennifer Lawrence dhe Cooke Maroney janë martuar në fshehtësi?

Prej disa ditësh po përflitet se Rihanna është në pritje të ëmbël dhe ajo e i dashuri i saj miliarderi, Hassan Jameel do bëhen prindër pë

Thashethemet për një fëmijë tjetër në "Kensington Palace" sa vijnë dhe shtohen.

Këngëtarja dhe së fundmi moderatorja Evi Reçi ndonëse ka lindur në Durrës, ajo dhe familja e saj ka jetuar më shumë jashtë Shqipërisë, në

Largimi i aktores Delinda Disha nga Top Channel po diskutohet së shumti në media pas deklaratës së Salsano Rrapit, se ajo iku fshehurazi.

Tashmë të gjithë e dinë se Sokol Balla do të jetë pjesë e “News 24” këtë sezon dhe do të drejtojë emisionin më të rëndësishëm politik në