Këto ndarje të 6 VIP-ave janë përfolur gjithë vitin 2017

Postuar: 07/12/2017 - 17:27

Siç ka pasur shumë dasma VIP, ky vit që po lëmë pas, nuk kanë munguar edhe ndarjet e bujshme të personazheve të njohur shqiptarë. Disa të martuar prej vitesh, disa të tjerë të lidhur prej muajsh, ndërsa disa të tjerë patën një flirt veror. 

Gjithsesi, për jetët e këtyre personazheve është përfolur gjithë vitin 2017. Jo vetëm ndarja e tyre nga partneri apo partnerja, por jeta e tyre pas kësaj ngjarje është komentuar gjërë e gjatë në media. Se cilat kanë qenë ndarjet e bujshme të vitit 2017, shikoni listën e mëposhtme:

1.Bruno dhe Arta Nitaj

Këngëtari i njohur Bruno u përfol gjatë verës së këtij viti që po lëmë pas se ishte në një lidhje me aktoren Arta Nitaj. Pasi e konfirmoi lidhjen, nuk vonoi shumë dhe erdhi ndarja. Për arsye që nuk i ka thënë asnjëri, çifti nuk e vazhdoi më lidhjen e tyre.

2.Hueyda El Saied dhe Michael Tamisier

Ajo është një ndër personazhet më të dashur shqiptar. Hueyda El Saied rrëfeu vetëm disa ditë më parë se është ndarë nga bashkëshorti francez me të cilin ka edhe një djalë. Arsyeja e ndarjes ka qenë tradhtia. Hueyda nuk e ka falur tradhtinë e të shoqit.

3.Xheni dhe Benardi

Ata u njohën, u dashuruan, u lidhën dhe u ndanë brenda këtij viti. Çifti që ka pushtuar portalet për muaj të tërë, pas 6 muaj lidhje vendosën t’i japin fund romancës së tyre. Ata u njohën në “Big Brother”, bashkëjetuan disa kohë në Tiranë, morën gjithashtu pjesë në spektaklin “Dance With Me”, por rrugët e tyre do të ndaheshin, dhe çifti sot nuk janë më bashkë.

4.Majk dhe Majlinda

Nëse ka një çift që jeta e tyre është bërë si një telenovelë në portale, ata janë Majk dhe Majlinda. Çifti është përfolur për lidhjen, djalin e tyre, ndarjen, për çdo gjë. Pavarësisht se janë bërë prindër të një djali mjaft të bukur reperi dhe modelja nuk mundën ta shpëtonin lidhjen e tyre.

5. Jonida Maliqi dhe Genti

Këngëtarja e mirënjohur Jonida Maliqi, i dha fund martesës disavjeçare me bashkëshortin e saj. Pas 17 vitesh lidhje, çifti vendosi të mos jenë më bashkë. Gjithsesi, jeta vazhdon dhe objektivi kryesor i këngëtares është djali i saj, Dani.

6.Albi Nako dhe Klaudia Pepa

Lidhja e tyre mori fund një vit më parë, por çifti i njohur rrëfyen ekskluzivisht për Revistën Class, këtë vit se ata nuk janë më bashkë. Të martuar prej disa vitesh, Klaudia dhe Albi, për arsye të ndryshme vendosën të divorcohen. Ajo që vlen të theksohet është se Klaudia dhe Albi kanë mbetur miq të mirë./Revista class

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Dua Lipa ka arritur suksese të mëdha në muzikë gjatë këtij viti duke sjellë edhe disa hite për të gjithë ndjekësit.

   Noizy është njëri ndër reperët më aktiv të skenës muzikore.

   Çifti shumë i përfolur po qëndrojnë në Angli këto ditë.

Postimet e balerinës së njohur Klaudia Pepa krijojnë gjithmonë polemika në rrjetet sociale.

Reperi i hitit “In My Feelings” ka paditur një grua me emrin Layla Lace, pasi kjo e fundit e akuzon Drake se e ka përdhunuar dhe për këtë

Jonida Maliqit do të rikthehet si prezantuese, e këtë radhë në "Top Channel"?

 Isaac Carew është bërë shumë i njohur që pas lidhjes me këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa.

Një modele e cila humbi këmbën e saj në një aksident kur ishte 13 vjeçe, ka zënë vendin e tretë në finalen e këtij viti në "Miss Italia".

   "Phoenix", titulli i albumit më të ri të Rita Orës

   Këngëtarja Bleona Qereti është kthyer tmerrësisht e nxehtë me postimin e saj më të fundit dhe ka një paralajmërim për të gjithë fansat