Legjenda e muzikës humb betejën me kancerin e ezofagut

14/09/2019 - 18:19

Këngëtari amerikan Eddie Money është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare pasi humbi betjejën me kancerin e ezofagut.

Ylli i viteve '80 zbuloi muajin e kaluar përmes një videoje se vuante nga kanceri i ezofagut në fazën e katërt.

Këngëtari ka arritur sukses në vitet '70 dhe '80 me këngë të tilla si Two Tickets to Paradise and Take Me Home Tonight.

Ai nxori në treg 11 albume dhe shiti afro 30 milionë regjistrime në karrierën e tij prej 4 dekadash ndërsa gjithashtu shkëlqeu në filmin Real Money që debutoi vitin e kaluar.

"Është kaq e vështirë ta imagjinojmë botën pa të. Megjithatë ai do jetojë gjithmonë përmes muzikës së tij,"-tha familja në një deklaratë.

Eddie Money nxori albumin e tij të parë, të vetë titulluar në 1977. Ai shiti më shumë se 2 milionë kopje dhe nxori hite si Baby Hold On.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Iris Luarasi, pedagogia e Gazetarisë në Universitetit të Tiranës dy ditë më parë tregoi emrat e personazheve VIP që i kishte ngelur në kl

Jemi mësuar të shohim yjet e showbizit që tërheqin vëmendjen e mediave rozë në momentin që vendosin të martohen.

Dukesha Meghan Markle ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike që pas martesës së saj me Princ Harry-n.

Ish-missi dhe moderatorja e njohur durrsake, Hygerta Sako është gjithmonë e rezervuar për jetën e saj private, por ka bërë një përjashtim

Ylli i "Shtëpiakeve të Dëshpëruara", aktorja Felicity Huffman është fotografuar në ambientet e burgut ku po kryen dënimin për skandalin e

Miley Cyrus përmes një videoje live të realizuar në Instagram, i ka dhënë një “goditje të fortë” ish-bashkëshortit të saj, Liam Hemsworth

Deklarata e pedagoges Iris Luarasi të shtunën në mbrëmje në emisionin “Shiko Kush Luan” në Top Channel se katër gazetarë ajo i ka ngelur

Meghan Markle së fundmi në një intervistë për programin “ITV”, është përlotur teksa ka folur për periudhën e vështirë që po kalon.

Këngëtarja Nora Istrefi ka folur për herë të parë për ndarjen e saj nga Robert Berisha.

Angela Martini u përfol disa muaj më parë lidhur me një divorc të mundshëm mes saj dhe bashkëshortit milioner, Dragos Savulescu.