Horoskopi Mujor

Horoskopi i muajit maj 2017

Dashi: 

Do të ndiheni sikur keni rilindur dhe do të ndjeni dëshirën të bëni shumë gjëra. Emocionet dhe entuziazmi do të jenë në maksimum dhe do të zbuloni se është e lehtë të harroni momentet e trishtuara të së shkuarës.

Mijëra projekte do të konturohen në mendjen tuaj dhe mund të merrni një vendim të rëndësishëm në sferën familjare. Në pjesën e parë të muajit maj do të keni mundësi të bëni njohje të reja. Kështu që shijojeni këtë periudhë dhe kalofshi bukur!

Dashuria

Afërdita dhe Marsi ju ofrojnë momente speciale. Kështu që përfito i dashur Dash, sepse periudha të tilla nuk do t’i përjetosh shpesh gjatë vitit. Nxirrni në pah anën tuaj më të mirë dhe mos keni frikë të guxoni.

Këtë muaj yjet do t’ju dhurojnë momente pasionante, që i keni ëndërruar gjithnjë. Ju presin zhvillime pozitive dhe mund të përjetoni momente intensive përgjatë gjithë muajit. Mos harroni! Jini vetvetja… 

Puna

Nëse keni çështje që kanë mbetur pezull, që kanë nevojë për sqarime apo marrëveshje që duhet t’i mbyllni, muaji maj do të jetë mjaft dashamirës me ju. Edhe financat tuaja janë drejt rikuperimit, edhe pse duhet të prisni edhe ca për të arritur rezultate domethënëse.

Për çdo rast, do të arrini t’ia dilni mbanë. Nëse po kërkoni punë ose doni të ndërroni ekzistuesen hidhuni në sulm, sidomos në pjesën e parë të muajit, pasi do të jetë momenti i përshtatshëm.

Demi: 

Maji do të jetë një periudhë reflektimi, do të merrni vendime që nuk do të jenë rezultat i momentit apo i impulsivitetit. Ky muaj përkon me periudhën e ditëlindjes suaj, prandaj do të bëni një bilanc të eksperiencave të kaluara, duke hedhur vështrimin në të ardhmen.

Jeta juaj sociale do të jetë më e gjallë, por për të përjetuar takime mbresëlënëse duhet të prisni gjysmën e dytë të muajit, kur Mërkuri të jetë tek Demi, duke ju favorizuar në marrëdhëniet familjare.

Dashuria

Afërdita dhe Marsi do të jenë në pozicion neutral gjatë muajit Maj në shenjën tuaj, prandaj ju do të jeni padron i fatit tuaj, i lirë të zgjidhni pa u përballur me emocione shumë të forta, ose të reflektoni dhe të merrni vendime të zgjuara, që do t’ju garantojnë në të ardhmen stabilitet.

Pra, edhe pse nuk do ta keni totalisht mbështetjen e yjeve, i dashur Dem mos ki frikë, sepse Maji do të jetë një periudhë pozitive për ty. Nuk do t’ju mungojë as intuita dhe as ndjeshmëria, përdorini në të mirën tuaj.

Puna

Në punë do të kaloni momente shumë të mira, do të hidhni hapa për të garantuar një të ardhme të sigurt dhe do të arrini rezultatet e pritura me lehtësi. Nëse po kërkoni punë, ose shpresoni të ngriheni në detyrë, ky muaj do t’ju ndihmojë të gjeni rastet e duhura, ose për të kuptuar strategjinë e nevojshme për të dhënë rezultatet e pritshme.

Mirë paraqitet edhe aspekti financiar, edhe pse ndoshta jeni penduar për ndonjë shpenzim ekstra, të bërë në të shkuarën. Gjithsesi, një jetë keni dhe nëse e keni shijuar nuk keni bërë asgjë të keqe. Do të keni mundësi në të ardhmen të kurseni.

Binjakët: 

Gjallëria dhe entuziazmi do t’ju shoqërojnë gjatë ditëve të këtij muaji. Do të kuptoni që jeta po ju buzëqesh dhe shumë nga projektet tuaja do të marrin jetë.

Edhe në familje, marrëdhënia do të jetë më e ngrohtë, edhe pse ndonjëherë mund të përballeni me situata irrituese, të papritura. Përjetojini ato me qetësi, pasi dihet që raportet karakterizohen nga ulje e ngritje. Për njohjet e reja, do të jetë e favorshme gjysma e parë e muajit maj, që mund t’ju rezervojë edhe ndonjë lajm të ri, të papritur.

Dashuria

Afërditën dhe Marsin do t’i keni në anën tuaj përgjatë gjithë muajit. Mund të kuptoni çfarë ose kë doni realisht. Me sensualitetin që do t’ju karakterizojë, do të arrini objektivat tuaja.

Pasioni, emocionet e forta dhe të sinqerta, si dhe pak fat do t’ju vënë në qendër të situatave dhe ngjarjeve që do ju bëjnë të ndiheni mirë. Kështu që, harroni pasiguritë dhe pakënaqësitë dhe kënaquni!  

Puna

Mërkuri në gjysmën e parë të muajit do t’ju sigurojë momente të favorshme për të arritur qëllimet tuaja, për të mbyllur marrëveshje biznesi ose për të nisur projekte dhe inisiativa të çdo lloji. Ju do të jeni plot gjallëri dhe energjik, shumë komunikues, plot grintë dhe ide.

Mund të përmirësoni të ardhurat tuaja gjatë këtij muaji, si dhe mund t’ju ngarkohen detyra të reja në sferën profesionale. Shfrytëzojeni mirë këtë periudhë, pasi në fund të muajit gjërat nuk do të ecin kaq vaj.

Gaforrja: 

Do të keni nevojë për mjaft qetësi për të përballuar muajin maj. Kalimet e yjeve në shenjën tuaj do t’ju dhurojnë plot dyshime, pakënaqësi, të papritura praktike, që do të vënë në rrezik marrëdhëniet familjare.

Humori juaj do të jetë shumë i keq, por nga mesi i muajit, me kalimin e Mërkurit tek Demi, do të jeni më komunikues dhe do të përballeni me surpriza të këndshme në sferën sociale. Shtrendosuni, relaksohuni dhe merrni frymë thellë, vështirësitë nuk do të vazhdojnë përjetësisht.

Dashuria

Afërdita në shenjën e Demit do t’ju bëjë të ndiheni të pakënaqur në sferën e ndjenjave. Do të doni më shumë gjëra, më pak apo asgjë, gjithsesi i dini gjërat që ju bëjnë të ndiheni të lumtur. E dini që ka situata që do donit t’i ndryshonit.

Gjysma e parë e muajit nuk do të jetë e favorshme për të reflektuar me qetësi, ndërkohë që në të dytën do të përqendroheni në zbulimin e gjërave që dëshironi dhe hapat që duhet të hidhni në vijim. Në jetën tuaj keni nevojë për ajër të pastër; hapni dritaret dhe nisni në rradhë të parë të ndryshoni veten tuaj…

Puna

Mos humbisni përqendrimin dhe jini të vendosur deri në fund. Kjo është strategjia më e mirë për të evituar probleme konkrete, që derivojnë nga kalimi i pakëndshëm i Mërkurit tek Dashi në gjysmën e parë të muajit maj. Komunikimin nuk do ta keni armën tuaj të fortë gjatë kësaj periudhe, por me pak impenjim do t’ia dilni.

Gjysma e dytë e muajit do të jetë më e mirë, por vazhdoni të jeni të vëmendshëm, sidomos përsa i përket anës ekonomike. Edhe pse e komplikuar, kjo është një periudhë që herët e vonë do të kalojë.

Luani: 

Një nisje e fuqishme muaji. Plot dinamizëm! Në këtë situatë do të ndiheni padron i botës, një mbret i vërtetë i xhunglës urbane, të gatshëm të gjallëroni jetën sociale, të organizoni festa familjare, si dhe të përballoni me grintën e duhur probleme të mbetura pezull.

Pjesa e parë e muajit do të jetë shumë e favorshme për qëllimet tuaja. Nëse po organizoni ndonjë udhëtim, përfitoni; do të kënaqeni dhe do të relaksoheni. Në mes të muajit, me Mërkurin tek Demi, mund të krijohen disa tensione.

Dashuria

Afërdita dhe Marsi do t’jua mbushin zemrën plot ndjesi pozitive, shpërthyese dhe të thella. Ju presin ditë të favorshme për të sistemuar çështje të lëna pezull, por, veçanërisht, për ta parë të ardhmen me besim dhe për të përjetuar pasionin që keni ëndërruar gjithnjë.

Nëse rezultatet e dëshiruara do të vonojnë të shfaqen, kini besim. Ndoshta në fillim këto ndryshime duhet të ndodhin brenda jush dhe më pas të manifestohen jashtë. Maji do të jetë një periudhë, ku do të bëni një transformim të brendshëm pozitiv!

Puna

Nëse po kërkonit raste të favorshme, gjysma e parë e Majit do të jetë perfekte, me takime të papritura, biznese që prodhojnë rezultate shumë të mira, propozime për bashkëpunim etj.

Nëse po kërkoni punë, lëvizni. Periudha të tilla kaq të mira, nuk qëllojnë shpesh. Kujdes në gjysmën e dytë të muajit. Mërkuri tek Demi mund t’ju sjellë të papritura, ose mungesë komunikimi, që duhet t’i përballoni me qetësi. Do t’ia dilni më së miri, mos kini frikë!

Virgjëresha: 

Maji do t’ju shfaqet me dy fytyra. Me pak impenjim do mund t’i përballoni vështirësitë. Marsi, që e keni kundër, do t’ju bëjë nervozë, impulsivë dhe gati për të shpërthyer.

Edhe pse do të keni të drejtë, yjet ju sugjerojnë të ndaloni për të reflektuar, pasi në të kundërt, reagimi juaj do të jetë shumë i fortë dhe rrezikoni t’i prishni punë vetes. Kjo këshillë është e vlefshme për të gjitha sferat, veçanërisht atë familjare. Në gjysmën e dytë të muajit, do të jeni më realist dhe do të tregoni durim, që do t’ju ndihmojë të zgjidhni më mirë situatat që do të krijohen.

Dashuria

Dyshimet, pakënaqësitë dhe pasiguritë do të jenë një pengesë për një periudhë jo të mirë që do të kaloni në çështjet e zemrës. Duhet të mësoni diçka; do t’ju duan për atë që jeni. Jo për atë që bëni apo jepni, sepse kjo sjellje shpesh mund t’ju krijojë probleme. Mund të jepni shumë dhe dikush mund të përfitojë.

Në dashuri fiton ai që ikën? Ndoshta nuk është tamam kështu, por realisht fiton ai që është i sigurt në vetvete dhe që dashuron. E do veten dhe e pranon për atë që je? Nëse përgjigja është po, do të ndiheni të kënaqur.

Puna

Nuk do të kursehesh për të arritur objektivat. Falë kësaj, rezultatet nuk do të mungojnë, veçse duhet të mbani nën fre impulsivitetin. Tregohuni gjakftohtë, të vendosur dhe do të arrini aty ku doni!

Mos i lejoni pasiguritë të kontrollojnë jetën tuaj. Jeni të aftë në punë dhe mjaft kompetentë, kështu që mos humbisni besimin në vetvete. Në fund të muajit, Marsi dhe Saturni do t’ju krijojnë tensione, por falë zgjuarsisë që ju dhuron Mërkuri do ia dilni mbanë.

Peshorja: 

Maji do të jetë një muaj që do t’ju rezervojë shumë të papritura dhe ndonjë keqkuptim në raportin e ndjenjave, por meqë do të jeni të vendosur dhe plot gjallëri do të arrini t’i tejkaloni këto situata.

Sidomos gjysma e parë e muajit do të karakterizohet nga tensione familjare, keqkuptime dhe probleme të vogla që do të kërkojnë zgjidhje të menjëhershme. Me kalimin e ditëve, situata do të përmirësohet ngadalë-ngadalë, dhe, edhe pse nuk do të hidhni gjithçka pas krahëve, do të ndiheni më mirë dhe plot besim.

Dashuria

Pakënaqësia do të jetë shkaktari kryesor i periudhës plot ulje e ngritje që po kaloni. Faji është i Afërditës, që ndodhet tek Dashi, ku është edhe Urani, si dhe i Mërkurit që do të ndodhet aty në gjysmën e parë të muajit.

Faktor pozitiv është që do të keni në anën tuaj Marsin, që do të nxjerrë në pah sensualitetin tuaj dhe do t’ju ndihmojë të përballoni plot kurajo problemet. Erotizmi do të jetë në maksimum, ndërsa emocionet janë të paqëndrueshme dhe ndiheni plot dyshime. 

Puna

Mërkuri do ta ndajë Majin në dy pjesë; në gjysmën e parë do të jetë tek Dashi, duke ju bërë konfuz dhe plot kontradikta. Prandaj duhet të jeni të përqendruar dhe të kujdesshëm. Edhe pse do të jetë periudhë irrituese do të largohet shpejt.

Në gjysmën e dytë të muajit, do të bëni hapa përpara pa hasur pengesa në rrugën tuaj. Situatë e mirë paraqitet edhe përsa i përket anës financiare, ku do të jeni të organizuar dhe të kujdesshëm.  

Akrepi: 

Maji parashikohet të jetë një muaj plot aktivitet të përditshëm dhe ndryshime, përgjithësisht të dëshiruara nga ju. Do të ndjeni dëshirën të harroni të kaluarën, gjërat që nuk funksionojnë më dhe të përfshini në jetën të tuaj risitë dhe dinamizmin.

Gjithsesi tregoni kujdes, pasi në gjysmën e dytë të muajit do të përballeni me rezistencën e personave që jetojnë me ju; gjithçka lidhet me ndonjë keqkuptim ose pakënaqësi që do të kalojë shpejt. Risitë duhet t’i prezantoni më ngadalë dhe jo me ritmet super të shpejta me të cilat doni të veproni ju.

Dashuria

Zemra juaj do të jetë në letargji, ndoshta sepse po pret stimujt e duhur ose po përpiqet të kuptojë çfarë dëshiron për t’u “rizgjuar” në pranverë dhe për të hyrë në një fazë të re. Dashuria nuk do të jetë arma juaj më e fortë këtë muaj, por as e fundit për nga rëndësia.

Duket sikur ju mungon ai intensitet ndjenjash që ju shpesh dëshironi, edhe pse më pas përfundon duke u kthyer në xhelozi apo trazirë shpirtërore. Pikërisht për këtë arsye, Maji do të jetë një periudhë shumë e mirë për ju; do ju mësojë që dashuria nuk është vetëm pasion, por karakterizohet edhe nga ritme të qeta.

Puna

Nëse po kërkoni punë, apo doni të shtoni në Curriculumin tuaj ndonjë eksperiencë më shumë, kjo periudhë do të jetë e shkëlqyer, sidomos gjysma e parë e muajit, gjatë së cilës do t’ju paraqiten propozime të reja. Në çdo rast prisni ndryshime.

Në gjysmën e dytë të Majit tregohuni të kujdesshëm nga shpërqendrimet ose keqkuptimet, që mund t’ju shkaktojnë vonesa ose të papritura kalimtare. Nëse do të firmosni ndonjë kontratë, lexoni me kujdes klauzolat. 

Shigjetari: 

Maji do të jetë një muaj që do t’ju ofrojë të reja pozitive, por do të karakterizoheni edhe nga nervozizmi dhe impulsiviteti, që duhet t’i mbani nën kontroll, sidomos në raportet shoqërore dhe ato personale. Në aspektin shoqëror do të përballeni me risi, do të bëni njohje të reja dhe do të zbaviteni.

Gjysma e parë e Majit do t’ju shtyjë drejt eksplorimeve dhe do t’ju zgjerojë horizontet. Në familje do të ketë situata të mira, por edhe të këqia. Në rastet kur nuk gjeni dakordësinë, arsyetoni me zemër dhe jepuni më shumë rëndësi ndjenjave.

Dashuria

Afërdita tek Dashi do t’ju çlirojë emocionet, duke iu shtyrë drejt një periudhe plot intensitet ndjenjash. Ndërsa Marsi tek Binjakët, do t’ju bëjë nervozë, të pakënaqur, në kërkim të ndjesive të ndryshme, që mund ta shtojnë edhe më tepër pakënaqësinë që ndjeni.

Me partner ose jo, mos nënvlerësoni instiktet, që mund t’ju shtyjnë drejt zgjedhjeve të gabuara, drejt sjelljeve të ekzagjeruara dhe jo produktive. Jepini më shumë rëndësi zemrës dhe arsyetimeve të bëra me zemër, pasi kështu do ta kaloni më mirë këtë periudhë plot kontradikta, që në fund të fundit mund të sjellë ndryshime pozitive.

Puna

Gjysma e parë e Majit, me Mërkurin në shenjën e Dashit, do t’ju ofrojë risi shumë pozitive për karrierën dhe biznesin. Do të keni mundësi të realizoni të ardhura mjaft premtuese, por njëkohësisht angazhohuni të mos merrni anën e askujt, sidomos nëse bëhet fjalë për ortakë apo bashkëpunëtorë të ngushtë.  

Nëse jeni në kërkim të një pune apo bëni një punë rutinore, gjysma e dytë e Majit do të jetë interesante dhe plot raste për të mos u humbur. Ju pret një periudhë produktive dhe interesante; përvishni mëngët dhe punë të mbarë!

Bricjapi: 

Maji nuk do të nisë shumë mbarë për marrëdhëniet tuaja me persona të tjerë. Për fat të mirë do të keni grintën dhe vendosmërinë e duhur për të përballuar çdo situatë që do ju shfaqet dhe për të dalë fitimtarë.

Gjithsesi, qëndroni larg polemikave dhe mundohuni të tregoheni të ekuilibruar në familje, në dashuri dhe me miqtë. Jeta shoqërore do të jetë disi e komplikuar gjysmën e parë të muajit, por më pas do të keni ide të qarta dhe do të jeni mjaft dialogues. Në këtë mënyrë, do të zgjidhni shumë probleme.

Dashuria

Nuk do të jetë një periudhë speciale për ndjenjat dhe shpesh mund të ndiheni të përfshirë nga kontradiktat apo pasiguritë. Nëse në fillim nuk do t’i keni idetë e qarta, mundohuni të jeni të qetë. Me kalimin e ditëve, duke i vëzhguar situatat më qartë, do të kuptoni si duhet të reagoni.

Në momentin kur do kuptoni si duhet të silleni, do të hidheni në aksion. Afërditën do ta keni kundër, prandaj do të karakterizoheni nga emocione të paqëndrueshme. Keni nevojë të gjeni ekuilibrin tuaj.

Puna

Maji do të ndahet në dy periudha të ndryshme, për shkak të kalimit të Mërkurit. Në të parën, falë edhe Uranit, do të përjetoni ditë plot nervozizëm, të papritura dhe tensione. Prandaj tregohuni të kujdesshëm dhe të vëmendshëm!

Në gjysmën e dytë, falë Mërkurit tek Demi, do të jeni më komunikues dhe do të merrni rezultatet e kërkuara në punë. Në sferën ekonomike tregohuni kursimtarë dhe evitoni shpenzimet impulsive.

Ujori: 

Gjysma e parë e Majit do të jetë fantastike. Do të shfrytëzoni më së miri mundësitë dhe do të keni dëshirë të njiheni me njerëz të rinj, të mësoni gjëra të reja. Jeta sociale do të jetë shumë dinamike, shumë favorizuese për çdo projekt familjar.

Nëse doni të udhëtoni, bëjeni në këtë periudhë. Gjysma e dytë e muajit do të karakterizohet nga disa qejfmbetje, me miqtë apo familjarët. Përballojini gjërat me qetësi, pasi bëhet fjalë për situata kalimtare.

Dashuria

Afërditën dhe Marsin do t’i keni në anën tuaj përgjatë gjithë muajit. Dy planetet ju premtojnë situata të favorshme, sidomos në dashuri. Do të ndiheni të kënaqur, do t’i keni idetë e qarta dhe do të veproni me maturi.

Pra, rezultate mjaft të mira shfaqen në horizont për sferën tuaj të ndjenjave. Përfitoni dhe reagoni, pasi periudha kaq të mira nuk do t’ju ndodhin shpesh gjatë vitit. Kështu që, jepini ju një shtysë ngjarjeve që doni të konkretizoni.  

Puna

Mërkuri tek Dashi, së bashku me Uranin, Saturnin, Marsin dhe Jupiterin, ju premtojnë ditë fantastike. Nëse keni çështje që i keni lënë në mes, po kërkoni punë, shpresoni ta ndryshoni punën ekzistuese ose shpresoni në një ngritje në detyrë, impenjohuni fort në gjysmën e parë të muajit. Sforcot që do të bëni do t’ju kthehen mbrapsht.

Në vijim, për shkak të Mërkurit tek Demi, mund të përballeni me të papritura, por do të jetë një periudhë kalimtare, sepse mbështetja që yjet ju ofrojnë në 15 ditëshin e parë të Majit do të vijojë. Situata e mirë edhe për të ardhurat! 

Peshqit: 

Maji do të jetë një muaj me ulje dhe ngritje humori dhe po kështu edhe për dëshirat tuaja për t’u angazhuar me diçka si dhe në marrëdhëniet e çfarëdo lloj tipi. Do të përjetoni situata të favorshme, por të papriturat mund t’iu bëjnë nervozë shumë lehtë. Gjithsesi, janë gjëra që ndodhin çdo ditë.

Problem do të keni me energjitë, pasi nuk do jeni shumë aktiv dhe do të keni pak besim në vetvete. Mos humbni kurajon! Situatat pozitive do të jenë më të shumta në numër, sesa ato negativet. Në mes të muajit do të jeni më pak nervozë dhe shumë më të qartë në synimet tuaja, dhe kjo do bëjë që gjërat të ndryshojnë.

Dashuria

Nuk ju pret një muaj shumë i mirë. Do të keni probleme dhe kjo mund t’ju bëjë të jeni në kontradiktë me veten, të paqartë në atë që doni, ose të jeni të pakënaqur dhe nervozë.

Me pak fjalë ky muaj do të vërë në provë besimin tuaj tek dashuria. Bëni kujdes! Respektoni nevojat tuaja, të cilat mund t’i keni lënë pas dore për të ndjekur disa ideale që nuk ju korrespondojnë, ose ju korrespondojnë vetëm pjesërisht. Një këshillë: Jini vetvetja!

Puna

Do të donit të ishit më i qetë, gjërat të lëviznin me një ritëm më të avashtë, njerëzit përreth jush të ishin më pak të bezdisshëm. Do të donit më shumë para, rezultate më të shpejta, do donit të ndiheshit të kënaqur.

Të gjitha këto gjëra do të vijnë, por duhet të kuptoni që në disa raste duhet pritur. Mos u tregoni të padurueshëm; çdo gjë ka kohën e vet. Nga ana tjetër, nga gjysma e dytë e majit, risi interesante do t’ju kthejnë besimin se gjërat në të ardhmen do të ndryshojnë për mirë. Kështu që, kini besim ju Peshq!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: