Së fundmi Majk është parë i shoqëruar nga bija e kompozitorit dhe producentit Naim Krasniqit, Nita Krasniqi.

Kaq u desh që të nisnin dyshimet se dyshja janë në një lidhje dashurie. Dhe duket se kjo lidhje është konfirmuar.

Nita ndau në InstaStory një foto me Majk, duke konfirmuar zërat.

Për më tepër ajo e shoqëron në çdo koncert.