Një tërmet ka rënë pak minuta më parë në Shqipëri, në afërsi të kepit të Rodonit.

Sipas të dhënave zyrtare të EMCS  rreth orës 16:55, pranë Kepit të Rodonit janë regjistruar lëkundje me magnitudë 3.6.

Thellësia e tërmetit ka qenë 2 km dhe lëkundjet janë ndjerë në Tiranë dhe Durrës.