Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Anxhela Peristeri zbulon detaje nga "Eurovision", çfarë ndodh nëse një anëtar i skuadrës sëmuret me Covid

11/04/2021 - 13:31

Anxhela Peristeri është përfaqësuesja e Shqipërisë për këtë vit në “Eurovision” me këngën "Karma", të cilën ka vendosur ta mbajë në gjuhën shqipe dhe vetëm ka ndryshuar disa detaje të volga nga versioni i parë i saj.

E ftuar në emisionin “Soiree”, këngëtarja ka ndarë emocionet para festivalit dhe detaje sa i përket organizimit. Ajo ka pohuar se përsa i përket performancës, do të bashkëpunojë me koreografen suedeze, Sacha Jean-Baptiste.

Shefi i Delegacionit të Shqipërisë, Kleart Duraj ka theksuar një ndër rregullat kryesore këtë vit të “Eurovision”, ku sipas grupit organizativ ata do të qëndrojnë 13 ditë në Roterdam, por të karantinuar.

“13 ditë atje, të gjitha delegacionet do të jenë të karantinuar. Do të bëjnë testin përpara se të shkojnë ditën tjetër për prova”,- tha Duraj.

Ndërsa Anxhela shtoi se: “Në qoftë se një anëtar i skuadrës tonë sëmuret me kovid, nuk del në skenë. Nuk skualifikohet, por transmetohet live në led”.

Duraj tregoi se në fakt ata e kanë kundërshtuar këtë rregull, pasi këto kufizime janë të tepërta për këngëtarët duke patur parasysh ngarkesën emocionale për performancën e tyre në skenë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fituesi i dyfishtë i Oskarit Robert De Niro ka kaluar javët e fundit duke filmuar filmin e ri "Killers of The Flower Moon"  ku plagosi kë

Nuk ka më dyshime, Rita Ora dhe regjisori i famshëm Taika Waititi janë bashkë.

Adrola Dushi dhe Xhesika Berberi prej shumë vitesh janë mikesha të ngushta.

Princi Harry e përshkroi jetën mbretërore si një përzierje midis filmit “Truman Show” dhe kopshtit zoologjik, në një intervistë me Dax Sh

Reperi, Don Xhoni ka publikuar projektin e tij më të ri, një këngë “diss” për të gjithë kolegët e tjerë që nuk e kanë mbështetur në filli

Vajza e Nora Istrefit dhe Robert Berishës, Renee, është bërë një zonjushë e vogël që na habit gjithmonë e më shumë në rrjete sociale.

Këngëtarja Lori Kaçka ka folur së fundmi për një ndër periudhat më të vështira të jetës së saj.

Fotoja e publikuar një ditë më parë nga Fiori Dardha i bëri të gjithë të dyshonin se moderatorja është shtatzënë për herë të dytë.

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë një ndër çiftet më të pëlqyer nga publiku shqiptar.