Daniel Craig: Nuk do ua lë pasurinë fëmijëve

21/03/2020 - 21:15

Daniel Craig e ka bërë mëse të qartë se s’do t’u lërë asnjë qindarkë nga pasuria 125 milionë paundëshe fëmijëve të tij sepse sipas aktorit, “trashëgimia është e pahijshme.”

52-vjeçari zbuloi se ka në plan “ta heqë qafe ose ta dhurojë” para se të ndahet nga jeta gjithë pasurinë e akumuluar gjatë karrierës së tij si aktor. Në një intervistë për Saga Magazine, Craig tha: “Nuk dua t’i lë shifra të jashtëzakonshme brezit tjetër. Trashëgimia është e pahijshme për mua. Filozofia ime është ta heq qafe ose ta dhuroj para se të largohem nga kjo botë.”

Craig ka dy fëmijë: Ella, 28 vjeçe me Fiona Loudon dhe një vajzë tjetër me aktoren dhe partneren Rachel Wiesz, emrin e të cilës s’e ka bërë publik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori turk mjaft i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug është dërguar në spital pasi dyshohej se ishte prekur nga koronavirusi.

Pas lajmit që qarkulloi në disa media se xhaxhai i këngëtares Greta Koçi është dënuar me 7 vite burg pasi ka përdorur emrin e saj për të

Një tjetër vdekje e një artisti është shënuar nga koronavirusi.

Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk e ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar përhapjen e koro

Trajneri i njohur i dialektit, 76-vjeçari Andrew Jack ka humbur jetën të martën në një spital në Surrey, pas betejës me koronavirusin. 

Ata janë ndarë prej disa muajsh tashmë, pas katër vitesh dashuri së bashku, prej së cilës ka lindur një vajzë e bukur, Lea De Seine.

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez janë parë në rrugët e Funchal, duke nxjerr shëtitje fëmijët e tyre, imazhe që në dukje nuk kanë

Këngëtari i njohur shqiptar Sidrit Bejleri ka njoftuar se sot ka humbur vjehrrin. Këngëtari shkruan në rrjete sociale se i afermi i tij v

Aktorja e njohur amerikane, Sharon Stone ka falenderuar Shqipërinë që i erdhi në ndihmë Italisë duke i dërguar mjekë dhe infermierë në nj