Ermal Mamaqi e ka shijuar shumë izolimin: Kisha 20 vjet që nuk flija kështu

18/03/2020 - 13:01

Aktori i humorit, Ermal Mamaqi përmes një postimi në Instagram, tregoi se këto ditë izolimi i ka shijuar shumë sepse ka mundur të qëndrojë me fëmijët gjatë gjithë kohës.

Mamaqi shkruan se ka patur mundësi për të bërë ato gjëra që përditshmëria dhe ritmi nuk ja lejonte.

Sipas tij, kjo është një kohë ku ne do mbushemi me energji, për t’i shpërthyer kur jeta të rikthehet në normalitet.

“Miq mos më gjykoni, por unë në fakt e kam shijuar shumë këtë kohë. Mendoj qe ka shume si unë. Po rri me fëmijët dhe mendoj gjithë kohës sa shumë kohë kam humbur larg tyre. Kjo që ndodhi duket sikur është sinjal nga Planeti. Sikur thotë Stop, Slow Down. Çdo ditë vrap për të kapur ritmin, për të shitur më shumë, për të fituar më shumë. Për të qenë i pari. Më shumë lekë, më shumë famë, më shumë çdo gjë.Dhe tani. E shohim njëri tjetrin si rrezik për jetën. Eshtë si detotks për ndjenjat. Terapi dashurie me detyrim. Përsëri mendoj që Dhuratat vijnë përmes Problemit. Sa më i madh Problemi, aq më e madhe Dhurata. Kushedi çfarë dhurate do ti vijë njerëzimit nga ky dëm ekonomik. Sa mbarova një Master online dhe po filloj një tjetër për Production. Kisha 6 muaj që nuk e mbaroja dot. Pashë 5 sezonet e Breaking Bad në Netflix dhe po lexoj shumë për marketingun. Kam kohë për aerobi dhe për çdo gje. Dhe po fle me shumë, kisha 20 vjet që nuk flija kështu. Mendoj që këtë po bëjnë pjesa më e madhe. Pra po bëhemi më të mirë. Dhe po karikohemi me energji, që të shpërthejmë kur të rifillojë jeta në normalitet. Forca. Na duhet vetëm nje shtytje e vogël me mendjen. Do ja dalim".

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miq mos me gjykoni por unë në fakt e kam shijuar shumë këtë kohë. Mendoj qe ka shume si unë. Po rri me fëmijët dhe mendoj gjithë kohës sa shumë kohë kam humbur larg tyre... Kjo që ndodhi duket sikur është sinjal nga Planeti. Sikur thotë Stop, Slow Down... Çdo ditë vrap për të kapur ritmin, për të shitur më shumë, për të fituar më shumë...Për të qenë i pari. Më shumë lekë, më shumë famë, më shumë çdo gjë... Dhe tani... E shohim njëri tjetrin si rrezik per jetën. Eshtë si detotks për ndjenjat. Terapi dashurie me detyrim. Përseri mendoj që Dhuratat vijnë përmes Problemit. Sa me i madh Problemi, aq më e madhe Dhurata. Kushedi çfarë dhurate do ti vijë njerëzimit nga ky dëm ekonomik. Sa mbarova një Master online dhe po filloj një tjetër për Production. Kisha 6 muaj që nuk e mbaroja dot... Pashë 5 sezonet e Breaking Bad në Netflix dhe po lexoj shumë për marketingun. Kam kohë për aerobi dhe për çdo gje. Dheeee po fle me shumë.kisha 20 vjet që nuk flija kshu... Mendoj që këtë po bëjnë pjesa më e madhe. Pra po behemi më të mirë. Dhe po karikohemi me energji qe te shperthejmë kur të rifillojë jeta në normalitet. Forca. Na duhet vetëm nje shtytje e vogel me mendjen. Do ja dalim.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ftuar në emisionin televiziv “Extra” këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha rrëfeu për herë të parë frikën që pati pasi të dy pri

Gazetarja Dasara Karaiskaj ishte e ftuar së fundmi në emisionin "Mes Yjesh" në Ora News.

Këngëtarja Jennifer Lopez është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku pasqyron jetën familjare dhe aktivitetet e saj të panumërta.

Belen Rodriguez dhe Stefano De Martino janë ndarë përsëri.

Naomi Campbell, supermdolja e famshme, ka ditur sërish si të tërheq vëmendjen me fotot më të fundit të shkrepura në metronë e New York.

Një ditë më parë, Armina Mevlani, bëri një postim që i bëri të gjithë të dyshojnë se ajo ishte në pritje të ëmbël.

Nëna e Nejmarit, Nadine Goncalves tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kur para pak kohësh njoftoi lidhjen me 23-vjeçarin Tiago Ramos, me të

Ka kalur më tepër se një vit që nga publikimi i fotove topless, të balerinës së mirënjohur Isida Mollaymeri, dhe sërish vazhdojnë të kome

Ribashkimi i Jonida Maliqit me Romeon ka qenë padyshim lajmi i këtyrë ditëve karantine.

Gjatë kësaj periudhe izolimi, Rita Ora ka qëndruar në një vilë me qira, në periferi të Londrës.