“Golden Globes” – shpallen nominimet e këtij viti

09/12/2019 - 21:14

“Marriage Story,” saga zemërthyese e Netflix kryeson në nominimet për Golden Globe, me gjatë të tilla, përfshirë, dramën më të mirë, në atë që konsiderohet si pararendësja e oskarëve. The Irishman, një tjetër film i Netflix dhe Once Upon a time in Hollywood i Quentin Tarantinos, kanë secili nga pesë nominime.

The Crown, Chernobyl dhe thrilleri amerikan Unbelievable, kryesojnë për sa i takon serive televizive, me nga katër nominime secili.

Në garën për filmin më të mirë, përvec Marriage Story dhe The Irishman të Martin Scorceses janë edhe Jocker dhe Dy papët.

Filmi i Tarantinos ndërkohë është në garë për muzikën ose komedinë më të mirë, bashkë me satirikun Jojo Rabbit, thrillerin Knives Out dhe Rocketman, biografinë e Elton John. Ndërsa në garë për titullin e regjisorit më të mirë janë Scorsese, Mendes, Tarantino dhe Todd Phillips.

Yjet britanike, dominojnë në nominimet e këtij viti me Taron Egerton të Rocketman dhe Phoebe Waller Bridge, si pretendentë për cmime.

Për sa i takon titullit si aktori më i mirë, në një film dramë, në garë janë Christian Bale për rolin në Ford kundër Ferrarit, Antonio Banderas, Joaquin Phoenix etj.

Ndërsa Daniel Craig është nominuar në kategorinë e aktorit më të mirë në një film komedi, bashkë me Leonardo di Caprion dhe Eddie Murphyn.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tuna dhe Patrisi janë një nga çiftet më të përfolura të showbizit shqiptar.

Këngëtarja Era Rusi ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin "Mos i fol Shoferit" në RTV Ora.

Reperja Loredana Zefi, e cila përflitet për një histori të re dashurie me producentin gjerman, Maclud pas ndarjes nga Mozzik, publikoi kë

Një ditë më parë, në media qarkulloi lajmi se këngëtarja e njohur, Rihanna është ndarë nga i dashuri i saj miliarder, Hassan Jameel pas t

Sara Hoxha, trashëgimtarja e "Top Channel" feston ditën e sotme ditëlindjen e saj.

Një romancë e bukur showbizzi, që nisi me dashuri dhe u mbyll me urrejtje brenda vitit 2019.

Një javë më parë, Selena Gomez publikoi albumin e saj më të ri, “Rare.” Duke qenë se ishte i mbushur me dedikime për Justin Bieber, prete

Alketa Vejsiu do të ngjitet në skenën e Sanremos në natën e tretë, së bashku me Georgina Rodríguez, partneren e Cristiano Ronaldo-s.

Raporti i juristes së njohur të “Shihemi në gjyq”, Eni Çobani, me aktorin e humorit, Agron Llakaj, nuk ka qenë i mirë për disa vite me ra

E ftuar në emisionin ‘Treshat’, Fifi ka folur ndër të tjera dhe për marrëdhënien e saj me këngëtaren Eneda Tarifa, pas fitores së kësaj t