Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Jodie Foster merr çmimin "Golden Globe" në pizhama (FOTO)

01/03/2021 - 22:35

Këtë vit, pandemia i detyroi Golden Globe të heqin dorë nga mbrëmja gala, nga tapeti i kuq dhe nga festa pas ndarjes së çmimeve.

Aktorë dhe aktore kanë pritur kështu rezultatin e nominimeve nga shtëpia. Dikush ësghtë veshur elegant, i gatshëm për një sfilatë në sallon, ndërsa të tjerë, kanë zgjedhur të ndjehen komodë. Jodie Foster psh, e ka pritur cmimin në pizhame, e ulur në divan, duke ndarë fitoren me një puthje, me bashkëshorten, Aleksandrën.

Aktorja 58-vjeçare, ishte në garë me kolege si Glenn Close, Olivia Colman, Amanda Seyfried dhe Helena Zengel, në kategorinë e aktores më të mirë jo protagoniste, për rolin e saj në The Mauritanian. Në filmin e bazuar në një histori të vërtetë ajo interpreton një avokate që mbron një të burgosur në Guantanama. Por duket se aktorja u habit kur u shpall çmimi.

“O Zot i madh, mos është një shaka?" – ka thirrur ajo, e veshur me pizhama, nga divani, përkrah bashkëshortes Aleksandra Hedison. Dhe në entuziazëm e sipër, ka puthur ngrohtësisht bashkëshorten dhe në kuadrin familjar ka hyrë më pas edhe qeni i saj, Zigi. The Mauritanian, është adaptimi kinematografik i kujtimeve të Mohamedou Ould Slahi, i burgosur në Guantanamo nga 2002 në 2016.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila do të përfaqësojë muajin tjetër Shqipërinë në “Eurovision 2021”, është duke promovuar këngën e saj “

Çifti i famshëm i showbizz, Beyonce dhe Jay Z numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Artistja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka fituar një çmim tjetër si ‘Favorite Artist-Crossover’, në American Music Award.

Aktorja e njohur britanike Helen Mccrory ka vdekur në moshën 52 vjeçare pas një beteje private me kancerin, njoftuan sot të afërmit e saj

Artistja e famshme, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë konfirmuar ndarjen një ditë më parë.

Rozana Radi është single! Ose të paktën kështu na ka lënë ajo të kuptojmë.

Ikona e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, ka bërë një gjest të lavdërueshëm dhe human. Ajo ka bërë një dhuratë të paimagjinueshme për f

Një ditë pasi zbuloi surprizën që kishte përgatitur përgjatë 3 viteve, Bebe Rexha ka zbardhur ditën e sotme detaje rreth albumit të saj.

Fifi festoi ditëlindjen më 31 mars dhe në këtë ditë të veçantë, këngëtarja mori shumë urime dhe surpriza por ndjekësit vunë re që mungont

John Travolta ka ndarë një mesazh prekës për djalin e tij, Jett i cili u nda nga jeta në vitin 2009.