Jonida Vokshi në edicionin e 93-të të çmimeve Oscar: E lumtur që jam pjesë e filmit

26/10/2020 - 17:37

Jonida Vokshi ka ndarë një lajm ndryshe ditën e sotme. “Open Door”, filmi ku Jonida luan krahë Luli Bitrit do të përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e 93-të të Oscars.

Vokshi nuk mund të mos emocionohej nga ky lajm, duke postuar kështu disa foto nga filmi.

“Derë e Hapur’ do të prezantojë Shqipërinë në edicionin e 93-të të Oscars! E lumtur që jam pjesë e filmit! Na priftë e mbara grupi!”, ka shkruar Jonida. Filmi përfaqësoi vendin tonë edhe në Festivalin e Filmit në Sarajevë, duke u përfshirë në konkurimin zyrtar. Jonida dhe pjesa tjetër e stafit parakaluan në tapetin e kuq të festivalit, duke ruajtur kështu një kujtim shumë të bukur nga ky prodhim.

Historia e trajtuar në film tregon historinë e dy motrave, një prej të cilave (personazhi që luan Jonida) është kthyer shtatzënë dhe beqare nga Italia. Drama qendron në faktin se vajzat nuk mund të shkojnë në shtëpi tek i ati fanatik, pa gjetur më parë një ‘bashkëshort’ për motrën. Rrugëtimi i tyre përshkruan peisazhe dhe realitetin shqiptar, që e kemi çdo ditë para syve, por vështirë se i kushtojmë vëmendjen e duhur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Muzikantët e muzikës “live”-it, pas aktit normativ të fillimtetorit që ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, “lounge bar”-eve dhe mu

Këngëtarja e njohur, Rosela Gjylbegu ka rrëfyer së fundmi momente të rëndësishme nga jeta e saj e përditshme, por dhe mjaft personale.

Bebe Rexha përflitej që në korrik për një romancë të re, të cilën ajo vendosi ta“zyrtarizonte” në muajin shtator, në një foto ku kishte m

Prej pak kohësh, është përfolur një ribashkim mes reperit të njohur nga Kosova, Mozzik, dhe Loredanës, por askush prej tyre nuk kishte bë

Ajo është një nga këngëtaret më të pëlqyera në botë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora feston sot 30-vjetorin e lindjes.

Këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi ka kujtuar personat e afërm që humbi në Durrës nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019.

Nëse do na duhet të përmendim disa vajza seksi, emri i këngëtares dhe aktores së njohur Jennifer Lopez është një nga emrat e parë që na v

Këtë të premte, ylli ndërkombëtar me origjinë shqiptare, Dua Lipa, do të përformojë live në 'Studio 2054', e cila do të transmetohet në v

Këngëtarja e "Jar of Hearts", Christina Perri ka humbur vajzën e saj të sapolindur.