Legjenda e kinemasë përfundon në spital

06/11/2019 - 17:07

Ikona e kinemasë franceze, Catherine Deneuve ndodhet në një gjendje të vështirë shëndetësore. 76-vjeçarja është shtruar në një spital në Paris, prej mbrëmjes së të martës.

Sipas "Le Parisein", gjendja e saj është tepër serioze, ndërsa nuk bëhet e qartë problem shëndetësor I aktores, por theksohet se kërkohen ekzaminime të hollësishme.

Lajmin e kanë konfirmuar edhe miqtë e aktorës të cilët sqarojnë se gjithçka ndodhi për shkak të lodhjes dhe axhendës së mbingarkuar. Së fundmi, legjendë e filmit francez ishte duke xhiruar në rajonin e Parisit për "De son vivant", një film me regji të Emmanuelle Bercot.

E cilësuar ndryshe edhe "Vajza e akullt", për shkak të bukurisë së saj të brishtë, Deneuve u bë aktorja kryesore e Francës dhe një yll ndërkombëtar në vitet 1960.

Në karrierën e sja ajo numëron me qindra role në filma si "Umbrellat e Cherbourg" në 1964, "Krijesat" në 1966 ose "Zonjushat de Rochefort" në 1967. Ndërsa në vitin 2005 u nderua në Kanë me çmimin "Palma e nderit".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Selena Gomez ka bërë sërish të flitet për të pasi një komenti që ka lënë në një nga fotot e modeles së njohur Bella Hadid.

Rudina Dembacaj, sot aktore hunori, po përflitet gjerësisht në media për lidhjen e re, gje që mendohet se ka qenë pikërisht shkaku që i d

Më shumë se një vit më parë, këngëtarja e njohur Eneda Tarifa i dha fund bashkëjetesës 18-vjeçare me muzikantin Erjon Zaloshnja.

Prej 3 vitesh, boksieri i njohur Robin Krasniqi ishte në një lidhje dashurie me modelen Heidi Lushtaku.

Shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli është ngacmuar së fundmi për librin e tij "Sekretet e shijes", i prezantuar në panarin e këtij

Dy vite më parë bëri bujë historia e mbrojtësit të Kombëtares Andi Lila, i cili në një video amatore, tregoi një barsoletë për të qeshur

Eneda Tarifa është një nga këngëtaret më të talentuara në Shqipëri.

Këngëtarja Ariana Grande po kalon disa probleme shëndetësore, çka mund ta detyrojë të anulojë koncertet e saj për turneun botëror.

Duka i Yorkut ka folur publikisht për BBC rreth akuzave për përdhunim ku tha se incidenti i përfolur me një amerikane 17-vjeçare nuk ka n

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin ‘Shiko kush luan’ ka qenë e ftuar këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Fifi, e cila na s