Pas 9 vitesh martesë, yjet e Hollywood finalizojnë divorcin

21/11/2019 - 14:28

Yjet e Hollywood, Channing Tatum dhe Jenna Dewan kanë përfunduar divorcin në një gjykatë në Los Angeles më 19 nëntor.

Pas gati 9 vitesh martesë, ata janë ndarë përfundimisht sipas dokumenteve gjyqësore, ndërsa nuk dihet ende asnjë detaj mbi kujdestarinë e vajzës së tyre 6-vjeçare Everly.

Tatum dhe Dewan në një deklaratë të përbashkët thanë se: “Ne kemi zgjedhur të ndahemi. U dashuruam shumë më njëri-tjetrin vit më parë dhe patëm një udhëtim magjik së bashku. Asgjë s’ka ndryshuar në lidhje me atë sesa shumë e duam njëri-tjetrin, por dashuria është një aventurë e bukur që tani po shkon në shtigje të ndryshme.”

Pas ndarjes Tatum nisi një marrëdhënie me reperen Jessie J, ndërsa Dewan së fundmi njoftoi se po pret fëmijën e saj të parë me partnerin e saj Steve Kazee. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Së fundmi u zbulua në media se këngëtarja shumë e dashur për publikun, Genta Ismajli është në një lidhje me një biznesmen turk.

I ftuar pasditen e sotme në emisionin “Ftesë në pesë” me Bieta Sulon ishte këngëtari  Devis Xherahu dhe partnerja e tij, Ertemiona Mejdan

Në muajin shtator, moderatorja e njohur Jonida Vokshi njoftoi se do të largohej nga “shtëpia e saj” për 10 vite, “DigitAlb”.

Një ditë më parë, këngëtari i njohur Justin Timberlake i kërkoi falje bashkëshortes pas fotove që qarkulluan në rrjet ku ai dhe kolegia e

Mbyllet emisioni "Casa de los 3s" i moderuar nga Dajana Shabani dhe Besmir Metani dhe Hermes Nikaj i njohur si "Zogu i Tiranës", i cili d

Morena Taraka është një ndër personazhet e ekranit që pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit udhëtoi drejt Shqipërisë për t’ju ardhur në ndi

Pak ditë më parë, Justin Timberlake u fotografua nën shoqërinë e aktores Alisha Wainwright në New Orleans.

Aktorja me origjinë shqiptare me famë botërore Eliza Dushku do të japë ndihmën e saj për të prekurit e tërmetit të 26 Nëntorit në Shqipër

Pas tërmetit tragjik që goditi vendin tonë më 26 nëntor, këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha fluturoi drejt Shqipërisë për të takuar

Të shumtë janë emrat e personazheve të njohura të televizionit dhe showbiz-it që u solidarizuan me të prekurit nga tërmeti dhe ndihmuan m