"Rama ik", Big Basta publikon këngën nga Zelanda e Re (VIDEO)

25/09/2020 - 17:06

Reperi shqiptar Geri Xhara, i njohur me emrin e artit si Big Basta prej disa vitesh është zhvendosur me familjen e tij në Zelandën e Re.

Ndaj edhe projektet muzikore nga ai kanë munguar për publikun.

Por sot, ai i ka surpizuar të gjithë ndjekësit teksa ka publikuar një këngë që lidhet me situatën që ndodhet vendi ynë aktualisht.

Ndër të tjera, në vargje e këngës ai thotë se çdo shqiptar që thotë "Rama ik" i jep atij shpresë dhe se nuk e shikon si armik, por si mik.

TEKSTI I KËNGËS

Sot eshte dite e rendesishme per familjen time, nje sakrifice e kurorezuar me sukses. Dhe ky frymezim eshte dedikimi im per vendin tim te bukur dhe per gjarperinjte qe po ja pijne gjakun cdo dite. One love!

Sot eshte dita me e madhe kurorezimi i vullnetit,

Nje tjeter shtet ma uroi mireseardhjen pertej detit

Kam kalu oqeane per tu ndjere i vleresuar

Dhe burre, kryefamiljar gjak e shpirt i shteruar

Per nenen time qe e lash pas ne terr te mallkuar

Prej disa zemergure pa gjak, qe jeten besuam

100ra mijera larguar, e kush mbeti mashtruar

Mentalitet mesjetare duke u bujkroberuar

Dhe po kane ftyre parlamenti floket lyer, hajduta

Kane ne dore jete njerezish, pa shtepi ne pak minuta

Se te vrasin pa turp, po peshtyjne ne flamur

Bythelepirje, cianur, demokrat diktature

Ku gabun prindrit tuj qe ju kan rritur te lig

A jeni ne ulur ne karrike ta mendoni nje dite

Si do shkruhet ne histori emri juaj i mafi?

Ju i ngjani paraardhesve si doni femijt

Minimumi do ta kishit Shqiperine Austri

Kryetare qe po bliheni po vrisni rini

Se nje shtet qe njerzt e mire nuk i do afer vetes

E ka shit me kohe bythen, dhe po han njeri tjetrin

Sot eshte dita me e madhe, kurorezimi vullnetit

Nje tjeter shtet ma uroi mireseardhjen pertej detit

Nuk i kam humb shpresat e kam shpirt jo armik,

Cdo Shqiptar qe bertet Rama IK!

Por duhej te ishim mbret ne token tone

Sduhen makina per me qen kampion

Se varferia po shtohet renkon

Po qan fmija lyp e ti ntimon

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare aktori i famshëm, Sean Connery.

Pak muaj më parë, boksieri i njohur shqiptar, Haxhi Robin Krasniqi dhe modelja Heidi Lushtaku i dhanë fund marrëdhënies së tyre disavjeça

Këngëtarja e njohur, Beyonce ka pozuar për numrin e muajit dhjetor të “British Vogue”.

Princ Leka dhe Elia Zaharia u bënë u bënë prindër të një vajze më 22 tetor, të cilën vendosën ta quajnë Geraldina.

Aktorja e njohur hollivudiane, Scarlett Johansson është martuar në fshehtësi me të fejuarin e saj Colin Jost.

Kim Kardashian, mbushi 40-vjeç disa ditë më parë, ndërsa festa e saj ishte kryefjala e të gjitha mediave.

Xhevdet Ferri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare më 16 janar të këtij viti.

Legjenda e muzikës, Elton John teksa ka folur në një videolive me këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e ka komplimentuar atë publ

Dhjetë ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj  u bënë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Die

Nuk është thashethem, ka një njeri të ri në jetën e Adele.