Rezultoi pozitiv me koronavirus së bashku me bashkëshorten, Hanks: Po ndjehemi më mirë

23/03/2020 - 19:05

Aktori i famshëm Tom Hanks ka folur për gjendjen e tij shëndetësore dhe atë të bashkëshortes, pasi rezultuan rreth 2 javë më parë me koronavirus.

Hanks thotë se ai dhe gruaja e tij, aktorja Rita Wilson, po ndjehen më mirë. Në një postim në Twitter, Hanks ofroi disa këshilla dhe njëherësh tha se vetizolimi funksionon.

“Dy javë pas simptomave tona të para, ne ndjehemi më mirë. Izolimi në një vend funksionin kështu: Ju nuk e infektoni askënd – ju nuk e merrni nga askush. Gjë e ditur, apo jo? Do të kalojë edhe pak kohë, por nëse kujdesemi për veten, të ndihmojmë ku të mundemi edhe kjo do të kalojë, Ne do ia dalim”,- ka shkruar Hanks në postimin e tij.

Në fillim të këtij muaji, Hanks tha që ai dhe gruaja e tij po udhëtonin në Australi kur u testuan pasi shfaqën simptoma si lodhje, dhimbje trupi, të dridhura dhe “ethe të lehta”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Rezarta Shkurta njihet nga të gjithë për këngët e saj dhe si një biznesmene e suksesshme, por edhe për lidhjen e saj me nipin

Kjo ditëlindje për Fifin ishte ndryshe nga gjithë të tjerat sepse nuk mund të ishte pranë njerëzve të saj më të dashur, për shkak të izol

Këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu, edhe pse vitet ka shtuar shumë kilogramë, ai shprehet se gjatë këtyre ditëve të karantinës, si pasoj

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu, si rrallë herë ka folur për bashkëshortin e saj, ndërsa ka treguar edhe se si nisi historia e tyre e

Në fillim të marsit, Katy Perry dha lajmin e shtatzënisë në mënyrën më origjinale.

Këngëtarja e njohur Pink ka treguar është prekur nga koronavirusi. 

Pas kthimit nga Amerika, këngëtari Robert Berisha qëndroi 14 ditë në izolim në Qendrën e Studentëve në Prishtinë, si rrjedhojë e masës së

Oprah Winfrey, moderatorja e famshme amerikane, ka deklaruar se do të dhurojë 10 milionë dollarë për të mbështetur njerëzit dhe qytetet n

Leonardo DiCaprio do të ndihmojë në nismën e Fondit të Ushqimit të Amerikës, i cili tashmë ka mbledhur 12 milionë dollarë për të ndihmuar