Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Sophia Loren rikthehet në aktrim pas një dekade

18/11/2020 - 15:17

86-vjeçarja Sophia Loren do të shfaqet në dramën e pritshme të Netflix, "The Life Ahead" që drejtohet nga i biri, Edoardo Ponti.

Filmi me regji të djalit të saj ka në qendër historinë e një gruaje të moshuar hebreje, ish-punëtore seksi, dhe e mbijetuar e Aushvicit, si dhe marrëdhënien e saj me një fëmijë senegalez. Kur Edoardo i propozoi rolin e Madame Rosës, ikona e kinematografisë nuk mundi t’i thotë jo.

""Jeta përballë saj" është një libër që e njoh shumë mirë, dhe personazhi më tërhoqi shumë, duke më bërë të rikthehesha në kohën kur hodha hapat e parë në kinematografi. Është një histori që ia vlen të rrëfehet", shprehet Loren e emocionuar.

Për herë të fundit Sophia Loren ka interpretuar në filmin "Nine" në vitin 2009.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori Çun Lajçi teksa njoftoi se ishte prekur nga COVID-19, bëri me dije se paratë e kursyera për 8 muaj me radhë për të blerë telefonin

Anxhela Peristeri është përfaqësuesja e Shqipërisë për këtë vit në “Eurovision” me këngën "Karma", të cilën ka vendosur ta mbajë në gjuhë

Moderatorja Arbana Osmani ka publikuar së fundmi në InstaStory një foto ku shfaqet 10 ditë pas lindjes së djalit të dytë, Diellit ku treg

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha është treguar gjithmonë e hapur me fansat sa i përket problemeve të saj me shëndetin me

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu është bërë baba për herë të parë.

Loredana Zefi prej vitesh jeton dhe vepron mes Zvicrës e Gjermanisë dhe thuajse të gjitha projektet muzikore deri më tani i ka publikuar

Moderatorja tërheqëse e sportit, Hygerta Sako e pyetur në emisionin “Live From Tirana” në lidhje me vajzën dhe planet për të ardhmen ësht

Ylli i "Keeping Up With the Kardashians" është zyrtarisht miliarderja më e re në botë dhe për ta festuar këtë ajo ka udhëtuar drejt Kalif

Supermodelja Irina Shayk nuk i la shumë vend imagjinatës me imazhet e fundit që ndau me ndjekësit e saj në Instagram. 

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka uruar publikisht presidenten e sapozgjedhur të Kosovës, Vjosa Osmani.