Tenori i famshëm del pozitiv me koronavirus

23/03/2020 - 07:57

Ylli i operas, Plácido Domingo ka treguar se është infektuar nga koronavirusi.

Domingo shkruan në rrjetet sociale se pasi u është nënshtruar analizave të nevojshme ka rezultuar pozitiv dhe u bën thirrje të gjithëve të bëjnë kujdes.

"Mendoj se e kam për detyrë morale t’ju njoftoj se jam infektuar me COVID-19. Iu lutem të gjithëve të bëni sa më shumë kujdes", shkruan Placido.

Ai tha se vendosi të bëjë testin pasi vuri re shenjat e para të koronavirusit dhe pasi rezultoi pozitiv, e gjithë familja është izoluar.

Placido Domingo i shtohet listës së personazheve të famshëm që janë prekur nga virusi vdekjeprurës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk e ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar përhapjen e koro

Trajneri i njohur i dialektit, 76-vjeçari Andrew Jack ka humbur jetën të martën në një spital në Surrey, pas betejës me koronavirusin. 

Ata janë ndarë prej disa muajsh tashmë, pas katër vitesh dashuri së bashku, prej së cilës ka lindur një vajzë e bukur, Lea De Seine.

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez janë parë në rrugët e Funchal, duke nxjerr shëtitje fëmijët e tyre, imazhe që në dukje nuk kanë

Këngëtari i njohur shqiptar Sidrit Bejleri ka njoftuar se sot ka humbur vjehrrin. Këngëtari shkruan në rrjete sociale se i afermi i tij v

Aktorja e njohur amerikane, Sharon Stone ka falenderuar Shqipërinë që i erdhi në ndihmë Italisë duke i dërguar mjekë dhe infermierë në nj

Prezantuesja e njohur italiane, Barbara D'Urso falënderoi mbrëmjen e djeshme Shqipërinë për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Ita

Si shumë artistë të tjerë edhe këngëtari Bruno Mars ka dhënë kontributin e tij për situatën e vështirë që po përjeton bota si pasojë e vi

Neymar e ka të pamundur të respektoj rregullat, në çdo rast e sheh veten në qendër të kritikave.

Ndonëse Archie nuk ka mbushur ende 1 vjeç, duket se Harry dhe Meghan Markle janë duke planifikuar të kenë një tjetër fëmijë shumë shpejt.