Vajza e Xhevdet Ferrit deklaron se aktori ka shfaqur simptoma të Covid-19 para largimit nga jeta

29/10/2020 - 18:37

Xhevdet Ferri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare më 16 janar të këtij viti. Fjalë të ndjera për aktorin dedikoi asokohe vajza e tij, Bora, në rrjetet sociale.

Por, në një postim në Instagram, Bora ka hedhur dyshime se i ati ka patur simptoma të mëhershme të Covid-19. Ajo vetë është infektuar nga koronavirusi, ndaj edhe një nga ndjekësit e ka pyetur lidhur me eksperiencën e saj me sëmundjen. Gjatë përgjigjes, Bora ka shtruar si mundësi se edhe Xhevdet Ferri mund të ketë shfaqur shenjat e virusit para se të ndahej nga jeta.

“Të them të vërtetën nuk i kuptoj këta njerëz të cilët nuk besojnë akoma se ky virus ekziston ose nuk është për debat. Kjo gjë është reale. Unë isha shumë me fat që kam kaluar simptoma të lehta, të cila ishin disa dhimbje shpine dhe ethe. Mamaja ime e kaloi më keq dhe përfundoi në terapi me oksigjen. Kam humbur babain këtë vit, me simptoma të ngjashme me të Covid-19. Ai ishte 59-vjeç dhe një njeri fantastik. Njerëzit janë të lirë të mos besojnë. Unë uroj që asnjë prej të afërmëve të tyre mos ta kalojë këtë gjë. Është e frikshme, e zymtë dhe shumë e dhimbshme”, ka shkruar ajo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e dashur për publikun, Remzie Osmani teksa ka qënë e ftuar në një intervistë për emisionin "Ky emër nuk ka nevojë për prezanti

14 qershori është një ditë e rëndësishme për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipan pasi sot feston 2-vjetorin e lidhjes së das

Jennifer Lopez dhe kompania e saj e produksionit kanë nënshkruar një marrëveshje të parë me Netflix, njoftoi gjiganti i transmetimit.

Para pak kohësh këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka është arrestuar nga policia pasi u përfshi në një aksident dhe u transportua në spita

Ashtu siç e kishte lajmëruar, Roza Lati ka publikuar ditën e sotme fotot bombastike, ku shfaqet topless.

Olta Gixhari është duke shijuar një nga periudhat më të bukura të jetës së saj.

Angelina Jolie ka shpenzuar orë të tëra duke eksploruar Brooklyn. Një shëtitje e tillë erdhi me rastin e ditëlindjes së saj.

Prej gati 1 viti fansat po presin një bashkëpunim mes Kidës dhe Ledrit.

Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka para pak kohësh është arrestuar nga policia pasi u përfshi në një aksident dhe u transportua në spita

Babai i Ledrit, Agroni feston sot ditëlindjen dhe nuk kishin si të mungonin urimet e veçanta nga bashkëshortja e tij Xheraldina dhe nga L