Policia e Durrësit ka dalë me njoftim zyrtar lidhur me shpërthimin me eksploziv në Shkozet pak çaste më parë.

Blutë bëjnë me dije se “Rreth orës 14:00, në aksin rrugor Shkozet – Durrës, në automjetin në lëvizje, që drejtohej nga shtetasi A. M., 37 vjeç (i vetëm në automjet), në gomën e pasme, në krahun e pasagjerit, dyshohet se ka shpërthyer lëndë eksplozive.”

Fatmirësisht, nga shpërthimi nuk ka persona të dëmtuar, por vetëm dëme materiale.

Njoftimi i plotë:

Shkozet, Durrës/Informacion paraprak

Rreth orës 14:00, në aksin rrugor Shkozet – Durrës, në automjetin në lëvizje, që drejtohej nga shtetasi A. M., 37 vjeç (i vetëm në automjet), në gomën e pasme, në krahun e pasagjerit, dyshohet se ka shpërthyer lëndë eksplozive.

Nga shpërthimi i lëndës eksplozive nuk ka persona të dëmtuar, por vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor po vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Lexo edhe: