Teuta nuk ndalet së fituari. Pasi mposhti Vllazninë 3-0 në finalen e Superkupës, skuadra e Martinit ka mposhtur Kastriotin 0-1 në një miqësore. Goli i vetëm i takimit u shënua nga afrimi i verës sulmuesi Pepi Georgiev në minutën e 30-të të takimit.

Ndërkohë trajneri Martini hodhi në fushë formacionin Qirko, Idrizaj, Aleksi, Ivanoviç, Kotobelli, Daja, Akuah, Kallaku, zogaj, E.Vila dhe Georgiev ndërsa nga stoli u aktivizuan Çeleski, Gecaj, JAzxhi, Xheka, Beqja, Selmani, Gruda e Kapllani.