Fotoja që shihni është e 23-vjeçarit Azgan Mernicës, autori i cili qëlloi për vdekje efektivin e policisë, Novruz Cenalia në Fier.

Krimi  i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 13:15 pranë Spitalit Memorial Fier dhe dyshohet pas një konflikti të çastit.

Policia ndërkohë ka ofruar 30 mijë euro shpërblim për këdo që jep informacione të vlefshme për kapjen e 23-vjeçarit.