Vatra të mëdha zjarri janë shfaqur këtë mesditë pranë ish-fushës së mbetjeve në Fier.

Nga pamjet shihen flakë të mëdha dhe tym që kanë përfshirë zonën, ndërsa janë shkrumbuar pemë dhe shkurre përreth.

Mësohet se shërbimet zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa ende nuk dihet çfarë e ka shkaktur zjarrin.