Situata mbetet ende kaotike në Manzë te kampi i muxhahedinëve, aty ku banroët e kampit u përplasën me forcat e Policisë së Shtetit.

Përfaqësues të MEK thonë se nga sulmi i policisë me gaz pati një viktimë dhe 36 të plagosur, ndërsa Policia e Shtetit e hedh poshtë këtë pretendim.

Nga këto pamje të fundit që sjell “DurrësLajm” shihen që po largohen nga ambientet e kampit me dhjetëra efektivë me makina e furgonë policie, si dhe një autoambulancë.

Në vënedngjarje mbërritën edhe forcat RENEA.

LAJMI NË PËRDITËSIM….