Dua Lipa së shpejti koncert në Prishtinë, zbulohen çmimet e biletave

Postuar: 17/06/2018 - 22:30

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa do të zhvillojë një koncert në Prishtinë në 10 gusht të këtij viti, ndërsa janë publikuar edhe çmimet e biletave, në faqen e festivalit sunnyhillfestival.com.

Duke ditur se festivali mbahet pas dy muajsh, në fazën e parë “super early bird”, nëse biletat i blini tani për një person për gjithë festivalin kushton 35 euro.

Pas kësaj faze do të vijojë faza e dytë, ku bileta do të kushtojë 55 euro dhe në fund 75 euro. Nëse do ta blini biletën VIP, ajo do të kushtojë 200 euro.

Dua Lipa ka thënë se 25% e fondeve të fituara nga shitjet e biletave do të shkojnë në ndihmë të artistëve të rinj dhe kreativ në Kosovë. Koncerti organizohet nga babai i Duas, Dukagjin Lipa.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vajza e ish-presidentit të Shtëpisë së Bardhë, Barack Obama, Malia, ka shkëmbyer puthje në rrugët e Parisit me Rory Farquharson, raporton

   Albërie Hadërgjonaj njihet si një ndër këngëtaret shqiptare më pa komplekse.

   Rita Ora ka përshëndetur fansat me foto topless nga dhoma e hotelit.

   Këngëtari dhe kantautori i njohur dhe mjaft i dashur për publikun, Flori Mumajesi ka befasuar të gjithë fansat e tij gjatë ditës së so

Moderatori Edi Manushi do të largohet përfundimisht nga emisioni ‘Procesi sportiv’.

Aktorja e njohur turke, njëkohësisht këngëtare, është dënuar me 11 muaj dhe 20 ditë burg për shkak të fyerjes që i ka bërë presidentit tu

Ditën e djeshme u mbajt ndeshja finale e Kampionatit Botëror të futbollit, ku Franca shënoi kundër Kroacisë, duke u shpallur Kampione e b

Era Istrefi performoi përkrah këngëtarëve me famë botërore Will Smith dhe Nicky Jam, në finalen e Kupës së Botës.

Muajin e kaluar, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe bashkëshortja e tij Ajola Xoxa dhanë lajmin e bukur se së shpejti do të bëhen

   Babai i dukeshës Meghan Markle, Thomas Markle ka thënë se ka frikë se dukesha e Sussex-it është 'e tmerruar' në rolin e saj të ri dhe