Kapet një tjetër peshkaqen në brigjet e Adriatikut në Durrës.

Kanë qenë peshkatarët e anijës “Kodra” që kanë kapur peshkaqenin mbërmjen e të hënës.

Mësohet se peshkaqeni peshonte plot 500 kilogramë dhe ishte 5 metra i gjatë.