Çfarë u vodh në zyrat e prokurorëve të Durrësit? Dyshimet si hynë hajdutët (VIDEO+FOTO)

24/05/2018 - 08:10

Persona të paidentifikuar kanë vjedhur gjatë natës zyrat e prokurorëve në Durrës.

Në mëngjes, pastruesja e institucionit ka vënë re dyert e hapura të prokurorëve dhe ka lajmëruar menjëherë policinë.

Në këto zyra u evidentua mungesa e disa dokumenteve hetimore, ndërsa nuk bëhet me dije se çfarë përmbanin ato konkretisht.

Rojet e Prokurorisë kanë deklaruar se dyert kryesore nuk kanë qenë të dëmtuara. Për këtë arsye, inspektorët e krimeve dyshojnë se hajdutët mund të kenë hipur nga katet më sipër të godinës.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur inspektorët e krimeve, shefi i Komisariatit të Durrësit Saimir Duro, prokurorët, të cilët janë duke kontrolluar nga ana e pasme e prokurorisë, nga ku dyshohet se kanë hyrë dhe hajdutët.

Kjo është hera e dytë që vidhet prokuroria e Durrësit, pas grabitjes së postës sekrete rreth dy javë më parë, më 8 majAutorët dhunuan postierin por ende nuk janë identifikuar dhe as nuk u mësua kurrë se çfarë dokumentesh mungonin.

Anita Jella, prokurorja e re e rrethit, tashmë ka dy detyra të rëndësishme: të zbardhë këto dy ngjarjet e fundit me interes të madh publik.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 44-vjeçar në Durrës është rrëzuar nga kati i tretë i pallatit e si pasojë ka përfunduar në spital, nën kujdesin  e mjekëve.

Në emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus janë publikuar për herë të parë fotot ekskluzive të një personazhi të njohur të përfsh

Gjykata e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit te organizuar, ka vendosur qe të zëvendësojë masën e sigurisë për Bajram Hajrin, nga arr

Gjatë karantinimit 40 orësh ndërsa qytetarët janë të mbyllur në shtëpi, në Durrës hajdutët vijojnë aktivitetin e tyre normalisht.

Andre Ljuljovic është shqiptaro-amerikani, që ka humbur jetën nga koronavisuri në SHBA.

Një vajzë nga Lezha, e cila pasi mësoi se gjyshja ishte prekur nga koronavirusi, pak ditë më vonë u dërgua me urgjencë në spital me dhimb

Policia e Durrësit vijon kontrollet në lokale, të cilat duhet të jenë të gjitha të mbyllura, në kuadër të masave të marra në luftën kundë

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria s

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro, u arrestua në datën 24 mars, nga policia e Tiranës, për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas.

  • Bashkëpunimi dhe koordinimi i veprimeve mes DVP Durrës dhe Interpol Tirana vë në pranga një të kërkuar, i dënuar në Itali pë