Pas vizitës së djeshme në kantierin e punës, Kryeministri Edi Rama ka postuar në llogarinë e tij në Facebook pamje nga Lungomarja e Re e Durrësit.

Mirëmëngjes, dhe nga kantieri i punës për Lungomaren e Re të Durrësit, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama.

Kujtojmë se të martën, kreu i qeverisë bashkë me kryetaren e bashkisë Emiriana Sako panë nga afër punimet, faza e parë e të cilave pritet të përfundojë në qershor të këtij viti.